برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
506 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط

آیا براساس این اصلاحیه بیمه گر حقیقی از ارائه معاملات فصلی معاف است؟


۵-۱- کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی موضوع بندهای الف و ب ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم مکلفند از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۱ فهرست معاملات خود را به صورت فصلی(بر اساس سال شمسی)، تا یک ماه پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان یا در محیط رایانه ای، طبق فرم نمونه(پیوست شماره ۳و۴و ۵) به اداره امور مالیاتی ذیربط ارائه نمایند.
اصلاحیه سازمان امورمالیاتی :
با عنایت به رای یاد شده،  اصلاحات ذیل در دستورالعمل شماره ۲۴۴۶۸-۲۰۰/ص مورخ ۲۷-۱۰-۱۳۹۰ اعمال می¬گردد و از زمان صدور رای فوق لازم¬الاجراء است:
۱-     عبارت “و قانون مالیات بر ارزش افزوده” از دامنه کاربرد دستورالعمل فوق الذکر حذف می گردد.
۲-     بند (۱-۵) دستورالعمل به شرح ذیل اصلاح می گردد:
“۱-۵- اشخاص حقیقی موضوع بندهای (الف) و (ب) ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم (به استثنای مشاغلی که فعالیت آنها در مقام ارائه خدمت است) و همچنین کلیه اشخاص حقوقی مکلفند فهرست معاملات خود را به صورت فصلی (براساس سال شمسی) تا یک ماه پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان یا در محیط رایانه ای طبق فرم نمونه ( پیوست شماره ۳ و ۴و ۵) به اداره امور مالیاتی ذیربط ارائه نمایند.”
۳-     اصلاحات فوق از تاریخ ۰۴-۰۳-۱۳۹۴ (تاریخ صدور رای دیوان عدالت اداری) اجرایی می باشد.
 بدیهی است دیگر تکالیف مندرج در دستورالعمل صادره و ماده قانونی مذکور کماکان به قوت خود باقی می¬باشد.
  
                                                                                                                  علی عسکری
                                                                                            رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

توسط (30,000 امتیاز)
منظورتون از بیمه گر حقیقی چیه؟ نماینده بیمه هستید ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)

منظورتون رو من کامل متوجه نشدم اما این ماده ای هم که بهش اشاره کردید قدیمی هستش و تغیراتیی داشته اما حدث میزنم با توجه به تبصره 1 ماده 169 معاف هستید.

ماده169- اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت‌نام در نظام مالیاتی می‌شوند، مکلفند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورتحساب‌ها، قراردادها و سایر اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله یا استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران و یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود، حسب‌ مورد مشمول جریمه‌ای معادل دودرصد(2%) مبلغ مورد معامله‌ می­شود. همچنین عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده به سازمان امور مالیاتی کشور از طریق روشهایی که تعیین می­شود مشمول جریمه‌ای معادل یک‌درصد( 1%) معاملاتی که فهرست آنها ارائه نشده است، می‌باشد.

تبصره1- در صورتی که طرف معاملات اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این ماده، اشخاص حقیقی مصرف‌کننده نهائی کالا یا خدمات و نیز اشخاص حقیقی مشمول موضوع ماده(81) این قانون باشند درج شماره اقتصادی اشخاص مذکور الزامی نیست.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,438 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 701 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,298 بازدید
سوال شده بهمن 24, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,070 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ 471 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 8,286 بازدید
سوال شده اسفند 6, 2017 در حسابداری و مالیات توسط Zohreh1986 (2,180 امتیاز)
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,701 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 408 بازدید
سوال شده بهمن 28, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,070 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 1,627 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 832 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 7,437 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,164 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 273 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...