درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
317 بازدید
در سازمان امور مالیاتی توسط

آیا براساس این اصلاحیه بیمه گر حقیقی از ارائه معاملات فصلی معاف است؟


۵-۱- کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی موضوع بندهای الف و ب ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم مکلفند از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۱ فهرست معاملات خود را به صورت فصلی(بر اساس سال شمسی)، تا یک ماه پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان یا در محیط رایانه ای، طبق فرم نمونه(پیوست شماره ۳و۴و ۵) به اداره امور مالیاتی ذیربط ارائه نمایند.
اصلاحیه سازمان امورمالیاتی :
با عنایت به رای یاد شده،  اصلاحات ذیل در دستورالعمل شماره ۲۴۴۶۸-۲۰۰/ص مورخ ۲۷-۱۰-۱۳۹۰ اعمال می¬گردد و از زمان صدور رای فوق لازم¬الاجراء است:
۱-     عبارت “و قانون مالیات بر ارزش افزوده” از دامنه کاربرد دستورالعمل فوق الذکر حذف می گردد.
۲-     بند (۱-۵) دستورالعمل به شرح ذیل اصلاح می گردد:
“۱-۵- اشخاص حقیقی موضوع بندهای (الف) و (ب) ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم (به استثنای مشاغلی که فعالیت آنها در مقام ارائه خدمت است) و همچنین کلیه اشخاص حقوقی مکلفند فهرست معاملات خود را به صورت فصلی (براساس سال شمسی) تا یک ماه پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان یا در محیط رایانه ای طبق فرم نمونه ( پیوست شماره ۳ و ۴و ۵) به اداره امور مالیاتی ذیربط ارائه نمایند.”
۳-     اصلاحات فوق از تاریخ ۰۴-۰۳-۱۳۹۴ (تاریخ صدور رای دیوان عدالت اداری) اجرایی می باشد.
 بدیهی است دیگر تکالیف مندرج در دستورالعمل صادره و ماده قانونی مذکور کماکان به قوت خود باقی می¬باشد.
  
                                                                                                                  علی عسکری
                                                                                            رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

توسط (16,500 امتیاز)
منظورتون از بیمه گر حقیقی چیه؟ نماینده بیمه هستید ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)

منظورتون رو من کامل متوجه نشدم اما این ماده ای هم که بهش اشاره کردید قدیمی هستش و تغیراتیی داشته اما حدث میزنم با توجه به تبصره 1 ماده 169 معاف هستید.

ماده169- اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت‌نام در نظام مالیاتی می‌شوند، مکلفند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورتحساب‌ها، قراردادها و سایر اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله یا استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران و یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود، حسب‌ مورد مشمول جریمه‌ای معادل دودرصد(2%) مبلغ مورد معامله‌ می­شود. همچنین عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده به سازمان امور مالیاتی کشور از طریق روشهایی که تعیین می­شود مشمول جریمه‌ای معادل یک‌درصد( 1%) معاملاتی که فهرست آنها ارائه نشده است، می‌باشد.

تبصره1- در صورتی که طرف معاملات اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این ماده، اشخاص حقیقی مصرف‌کننده نهائی کالا یا خدمات و نیز اشخاص حقیقی مشمول موضوع ماده(81) این قانون باشند درج شماره اقتصادی اشخاص مذکور الزامی نیست.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...