باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
5,205 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
سلام وخدا قوت
خدا خیرتون بده جواب سواله منم بدید
من تازه با گزارش فصلی دارم کار میکنم ممنون میشم کمکم کنید
مدیر عامل سفر چین زیاد میرن بلیط رو از آژانس هواپیمایی میگیرن
آژانس بابت خدماتش به ما فاکتور رسمی نمیده فقطط یه شماره حساب دادن که حساب آزانس هواپیماییی هست که ما مبلغ رو به حساب آژانس زدیم
حالا سوالم اینه من این خرید بلیط ها رو چطوری تو گزارش فصلی بزنم ؟ باید  با اطلاعات آزانس وارد کنم؟ یا ایر لاین رو معرفی کنم؟ با توجه به اینکه اطلاعات هیچکدومشون رو ندارم فقد کپی بلیط رو دارم!

پیشاپیش ممنونم بابت پاسخگوییتان
2 پاسخ
+1 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

کلیه خدمات مسافری مطابق بنده 12 ماده 12 قانون ارزش افزوده معاف میباشد.

ماده 12- عرضه کالاها وارائه خدمات زیر وهمچنین واردات آنها حسب مورد از پرداخت مالیات معاف می باشد:
بند 12- خدمات حمل ونقل عمومی مسافری برون شهری و درون شهری، جاده ای، ریلی، هوایی ودریایی;
و بر اساس تبصره 1 ماده 169 نیازی به درج چنین مواردی در سامانه نمیباشید:

تبصره1- در صورتی که طرف معاملات اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این ماده، اشخاص حقیقی مصرف‌کننده نهائی کالا یا خدمات و نیز اشخاص حقیقی مشمول موضوع ماده(81) این قانون باشند درج شماره اقتصادی اشخاص مذکور الزامی نیست.

مصرف‌کننده نهائی موضوع این تبصره شخص حقیقی است که کالاها و خدمات را متناسب با نیاز خود برای مصارف شخصی خریداری ‌کند و از آن برای عرضه کالاها و خدمات به دیگران استفاده ننماید.
 


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
توسط (119,530 امتیاز)
ویرایش شده توسط
ممنون از توضیحات  شما  من گمان میکردم  بلیط هواپیما  
ارزش افزوده  دارد
ولی مالیات  روی بلیط عبارتست از
:
شركت‌های هواپیمائی معمولاً دو نوع عوارض علاوه بر قیمت بلیط از مسافرین اخذ می‌كنند كه یكی از آنها مربوط به عوارض فرودگاه (LP) و دیگری عوارض هواپیمایی (KU) است كه در بلیط مشخص شده است.
لذا من نظر دوستمان راناییدمیکنم وارزش افزوده معاف است ونیازی به ثبت ندارد
سوال شده اردیبهشت 12, 2018 در ثبتی و اداری توسط (120 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن اردیبهشت 13, 2018 توسط
نحوه درج هزینه حمل مربوط به واردات کالا در سامانه معاملات فصلی به چه صورت است ؟
0 امتیاز
توسط (119,530 امتیاز)
ویرایش شده توسط
بایط هواپیما ازارزش افزوده معاف است ونیازبه ثبت درسامانه هم نمیباشد

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 5,400 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,196 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 776 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,107 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,488 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,634 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 618 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 2,569 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 12,582 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 8,073 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 738 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,588 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...