درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
543 بازدید
در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام  اطلاعات کارکرد اعضاء سازمان نظام مهندسی تمام و کمال دراختیار خود سازمان مرکزی است و اعضاء طراحی و نظارت فقط در سازمان ثبت می شوند پس چرا باید معاملات فصلی را هر کدام جداگانه اعلام نمایند و چرا سازمان امور مالیاتی از خود سازمان اطلاعات را نمی گیرد
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
ساز کار این موضوع و سیستم یکپارچه قبلا فراهم نبود اما جدیدا فراهم شده است با این حال هر شخصی با توجه به نوع شخصیتش مکلف به انجام امور قانونی خود هستش.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
توسط (15,200 امتیاز)
مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی در مواردی که به عنوان شخص حقیقی در قالب قراردادهای خدمات مهندسی فعالیت می کنند تکلیفی به ارسال گزارش فصلی موضوع ماده ۱۶۹ مکرر ( قانون مالیاتهای مستقیم قبل از اصلاحیه ۹۴ ) ندارند.

☑️ به استناد بخشنامه، سازمان امور مالیاتی کشور در صورتیکه درآمد حاصله از فعالیت مهندسان عضو سازمان که در قالب شخص حقیقی انجام می پذیرد در راستای ارائه خدمات می باشد، از تاریخ ۴/ ۳/ ۹۴ تکلیفی در خصوص ارسال گزارش صورت معاملات فصلی موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون یادشده ندارند.

⭕️ توجه داشته باشیم ، مصادیق مشمولیت اشخاص جهت تسلیم فهرست معاملات فصلی برابر قانون مالیاتهای جدید ( پس از اصلاحیه موضوع ماده ۱۶۹ از ابتدای سال ۱۳۹۵ ) در ماده ۹ آیین نامه تبصره ۳ ماده قانونی مذکور احصاء گردیده است .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...