برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری اینجا کلیک کنید.

استرداد حق بیمه تامین اجتماعی در صورت واریز همزمان حق بیمه به صندوق دیگر چگونه است؟

+1 امتیاز
98 بازدید
سوال شده 5 ماه قبل در سابقه بیمه توسط rahimkhabaz (140 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن 5 ماه قبل توسط حسینی

با سلام

حق بیمه تامین اجتماعی اینجانب از سال 90 تا 96 از طرف یک شرکت خصوصی پرداخت می شده است. همچنین از سال 90 تا 93  نیز همزمان و بطور جداگانه از یک مرکز دولتی حق بیمه تامین اجتماعی  واریز می شده است. سوابق بیمه ای دولتی من از در سال 93 به صندوق کشوری انتقال یافته است؛ در عین حال همچنان حق بیمه تامین اجتماعی از طرف شرکت خصوصی واریز می شده است. آیا امکان استرداد حق بیمه تامین اجتماعی واریز شده از طرف شرکت خصوصی وجود دارد؟ یا خیر؟

همچنین اگر این امکان وجود دارد، بر اساس کدام ماده یا تبصره قانونی است؟ و  آیا همه مبلغ قابل استر داد است یا تنها مبلغ واریزی از سال 93 تا کنون قابل استرداد می باشد؟

با سپاس

حل سریع مشکل شما با مشاوره تلفنی یا حضوری

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 5 ماه قبل توسط Jahan imani (15,400 امتیاز)
با سلام با توجه به پرداخت حق بیمه تامین اجتمایی متاسفانه تحت هیچ شرایطی نمیتوانید حق بیمه واریزی را استرداد نمایید فقط میتوانید نسبت تغییر بیمه با واریز کسورات بازشستگی یکی از دو بیمه ها را به دری تبدیل نمایید که انهم معمولا حق بیمه ای که درصدش بالاتر باشد مبنای وصول بیمه میباشد...ایمانی
0 امتیاز
پاسخ داده شده 5 ماه قبل توسط بیمه جو (54,540 امتیاز)
ویرایش شده 5 ماه قبل توسط بیمه جو

با سلام

تنها مبلغ واریزی از سال 93 قابل استرداد است و سوابق قبل از آن را صرفا می توانید انتقال دهید .

بخشنامه شماره 15 امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به بحث انتقال سوابق و استرداد می پردازد که با ملحقاتش حدود 47 صفحه است و از سایت سازمان تامین اجتماعی قابل دانلود است . توصیه می کنم مطالعه فرمایید . 5 صفحه اش به دردتان می خورد .

بخش سوم – استرداد حق بیمه
مواردي که صندوق تأمین اجتماعی مکلف به استرداد حق بیمه می باشد:

92- استرداد حق بیمه مستخدمین وزارتخانه ها و مؤسسات و شرکت ها ي دولتی و مستخدمین مؤسسات وابسته به دولت و همچنین مشمولین قانون استخدام نیروهاي مسلح (اعم از شاغل یا بازنشسته) که در عضویت صندوقهاي بازنشستگی ذیربط قرار دارند و همزمان براي آنان به اعتبار اشتغال در کارگاههاي مشمول قانون تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت شده باشد.

تذکر: احتساب سوابق پرداخت حق بیمه آن دسته از مستخدمین رسمی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی مشمول قانون استخدام کشوري و سایر قوانین خاص که حق بیمه آنان در مقاطعی از خدمت از جمله در ایام مرخصی بدون حقوق ، غیبت و ترك خدمت ، انتقال مستخدم و سایر موارد خاص به صندوق تأمین اجتماعی پرداخت شده است، صرفاً پس از اطمینان از خروج فرد از شمول خدمات و مقررات صندوق قبلی و متعاقباً تأئید عضویت و تداوم بیمه پردازي وي در صندوق تأمین اجتماعی به عنوان سابقه پرداخت حق بیمه محفوظ و معتبر تلقی خواهد شد، بنابراین استرداد حق بیمه در این قبیل موارد موضوعیت نخواهد داشت .

اضافه می گردد انتقال حق بیمه هاي مزبور در صورت پذیرش آن توسط صندوق جدید بلامانع می باشد.

 -93 استرداد حق بیمۀ بیمه شدگان تغییر وضع یافته که بابت آنها بعد از تاریخ تغییر وضع استخدامی حق بیمه پرداخت شده است .

ضمنا استرداد در وجه کارفرما خواهد بود.

با تشکر

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه بیمه-عمر قانون-کار بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی بیمه-زندگی پرداخت-خسارت لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار بیمه-تکمیلی دفترچه-بیمه پرداخت-دیه شکایت-از-کارفرما بیمه-درمان-تکمیلی دیه حق-بیمه بیمه-اجباری حقوق-بازنشستگی پرداخت-بیمه مشاغل-سخت تامین-اجتماعی بیمه-مشاغل-آزاد مقرری-بیمه-بیکاری تامین_اجتماعی بیمه-خویش-فرما بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه بیمارستان-طرف-قرارداد تصادف-رانندگی بیمه-سلامت بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی بیمه-ایران مرخصی-زایمان خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی اخراج-از-کار محاسبه-دیه هدیه-ازدواج بیمه-بدنه شرایط-بیمه-بیکاری ارسال-لیست-بیمه سن-بازنشستگی بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی دریافت-بیمه-بیکاری

تماس با ما    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه گروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.
.

...