دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
1,732 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (130 امتیاز)
اینجانب به مدت ۴ سال در موسسه زبان مدرس بودم به صورت پاره وقت و با قرارداد . آخرین سال تا ماه دی آنجا کار کردم اما نه عیدی و نه سنواتی را دریافت نکردم.  همچنین ترک کار دست نویس با شاهد امضا کردم که تمامی مبالغ را گرفتم چون اجازه رفتن به من نمیدادن. اما هیچ مبلغی در ان ذکر نشده است. (به صورت شفاهی اعلان شد که در پایان سال برای گرفتن حقوق مراجعه کنم اما در سال جدید پرداخت نکردند و گفتند که عیدی و سنوات به صورت ماهیانه در حق الزحمه پرداخت شده  در صورتی که  مجموع حق الزحمخ ۹۷۰۰ بوده ساعتی کخ  مبلغ ۴۵۰۰ تومان پایه  بوده و ۲ تومان بابت مدارک و مابقی افزایش سالیانه طبق وزارت کار * با توجه به اینکه حقوق نقدی داده میشده و دست نویس میگرفتند که تمانی مطالبات دریافت شده. ایا راهی برای شکایت هست؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,680 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
همراه گرامی بیدبرگ

سلام و عرض تبریک سال نو

در صورتی که تسویه حساب امضا کرده باشید می توان به ارای دیوان عدالت اداری استناد کرد که گفته شده تسویه حساب های فاقد مبالغ دریافتی و تسویه حساب های کلی کارگران فاقد ارزش قانونی است اما در عمل و در روندهای اداری  اداره کار به سختی این توضیحات پذیرفته می شود و راه سختی در پیش دارید.

ضمنا لازم است برای اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی بتوانید مدارکی ارائه دهید نظیر قرارداد، فیش حقوقی یا پرینت حساب. در صورتی که هیچ کدام از این مدارک و ادله را در اختیار ندارید می توانید تقاضای اعزام بازرس از اداره کار بکنید. البته باز هم عرض می کنم بسیار روند سختی در این حالت در پیش دارید و احتمال برنده شدن شما در این دعوی را بنده ضعیف ارزیابی می کنم اما ناممکن نیست.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (130 امتیاز)
سلام و سال نو شما هم مبارک
بله اخرین قرار دارد را دارم . ممنون از جوابتون
0 امتیاز
قبل توسط (1,380 امتیاز)
باسلام شهود درمواردحقوقی وریالی از نظره اداره کارخیلی قابل تکیه نیست شهودفقط دراصل بیشتر جهت شهادت حضور کارگرویاکارمندوتایم کاری درآن محل بکارمیرود واگرحقوق شمادستی بوده تشریف ببرین اداره کارگاه جهت بازرسی نفرارسال کنن واگرشهودبه بازرس اداره کار جواب مثبت ندادن درخواست بازرسی قانونی رو از دادسرابفرمایید که ۱۰۰درصدنتیجه مثبت میدهد

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (130 امتیاز)
در هیات تشخیص رای من رد شد چون طبق قرار داد ذکر شده که مزایا به صورت مستتر در دستمزد دریافت شده است. ولی خوب این کاملاا مخالف قانون کار هست چون مثلا منی که ۱۰ تومان دریافتی جلسه ای من بود برای ۲۰ جلسه ۲۰۰ تومان گرفتم و این مبلغ تماما حقوق بنده است ‌ ولی نه وزارت کار و نه کارفرما درصد دقیق و ریزی به من نمیدتد که چقدر از این ۱۰ تومان سنواته و چقدر حقوق و بقیه د... مگر نه اینکه برای مثال حق  بن کارگری ماهانه صد و خرده ای هست؟ پس برای منی که پاره وقت هستم و مجموعا ۱۵ روز کارکرد در ماه نباید نصف مبلغ داده میشده؟

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.