درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
392 بازدید
در معافیت مالیاتی توسط

با سلام  احتراما اینجانب قریب به 15 سال فقط در زمینه صادرات محصولات کشاورزی فعالیت دارم که در سال 1393 بعلت عدم ثبت اظهارنامه مشاغل ( چند روز دیر تر از موعد مقرر ثبت نمودم) مرا مشمول پرداخت مالیات در سال 1393 نمودند علیرغیم اینکه طبق ماده 141 قانون مالیاتها ی مستقیم معاف از پرداخت مالیات میباشم  و سوال اینجاست که آیا باوجود معاف بودن صادرات محصولات کشاورزی مشمول پرداخت میباشم ؟

ماده ۱۴۱ قانون مالیات های مستقیم(اصلاحی ۳۱/۴/۱۳۹۴)

صددرصد (۱۰۰%) درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و بیست درصد (۲۰%) درآمد حاصل از صادرات
مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر می‌گردد. فهرست مواد خام و کالاهای نفتی به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و
تجارت و نفت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
شرط برخورد از معافیت های قانونی انجام به موقع تکالیف قانونی میباشد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...