باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
782 بازدید
در ثبتی و اداری توسط
با سلام و احترام،

اینجانب گواهی ثبت اختراع دستگاهی رو دارم حال بصورت حقیقی میخام فعالیت کنم  و مجوز از ارگان مربطه دریافت کردم و خوده دستگاه رو نمیفروشم و فقط محصولات تولید شده از دستگاه رو میخام بفروشم، ایا از مالیات و مالیات ارزش افزود معاف هستم؟ با تشکر از شما
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (120,730 امتیاز)
ویرایش شده توسط
بیشتر تحقیق نمایید معافیتهایی پیش بینی شده است

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (33,270 امتیاز)

شما مطابق ماده ذیل مشمول معافیت میباشید:

ماده 144 ـ جهیزیه منقول و مهریه اعم از منقول و غیرمنقول و جوایز علمی و بورس‌های تحصیلی و همچنین درآمدی که بابت‌ حق اختراع یا حق اکتشاف عاید مخترعین و مکتشفین می‌گردد به‌طور کلی و نیز درآمد ناشی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی ‌مراکزی که دارای پروانة تحقیق از وزارتخانه‌های ذیصلاح می‌باشند به مدت ده سال از تاریخ اجرای این اصلاحیه طبق ضوابط مقرر درآیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد وزارتخانه‌های فرهنگ و آموزش عالی‌، بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی به‌تصویب هیأت وزیران خواهد رسید، از پرداخت مالیات معاف ‌می‌باشد.

البته استفاده از این معافیت نیاز مند دریافت مجوزات لازم و ثبت آن در اظهارنامه عملکرد خود میباشد. ضمن اینکه شما مکلف به انجام امور قانونی نیز میباشید.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 1,924 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 15,427 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 10,540 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 3,015 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 634 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 5,315 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 322 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 604 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...