برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+2 امتیاز
5,398 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط

طبق تبصره11 ماده53 که میگه واحدهای مسکونی تو تهران تا 150متر مربع و تا200 مترمربع معاف هستند،میخام بدونم فرقی نداره که چنتا واحد مسکونی از این معافیت استفاده میکنند؟مثلا میشه ی واحد تو تهران و یه واحد تو تبریز ازین معافیت استفاده کنند؟

  • تبصره ۱۱ ماده ۵۳ – مالکان مجتمع‌های مسکونی دارای بیش از سه واحد استیجاری که با رعایت  الگوی مصرف مسکن بنا به اعلام وزارت مسکن و شهرسازی ساخته شده یا می‌شوند در طول مدت اجاره از صددرصد (۱۰۰%) مالیات بر درآمد املاک اجاری معاف می‌باشد در‌‌غیر این‌صورت درآمد هر شخص ناشی از اجاره واحد یا واحدهای مسکونی در تهران تا مجموع یکصد و پنجاه متر مربع زیربنای مفید و در سایر نقاط تا مجموع دویست متر مربع زیربنای مفید از مالیات بر‌ درآمد ناشی از اجاره املاک معاف می‌باشد.
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,420 امتیاز)
با سلام

بله همونطور که خودتون اشاره کردید مجموع متراژ ملاک عمل سازمان مالیاتی میباشد نه تعداد...مثلا سه واحد 50متری یا یک واحد 150متری

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
قبل توسط (118,770 امتیاز)
برای هر شهری جداگانه معافیت وجود دارد و در هرشهر اظهارنامه جدا بفرستید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,164 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,300 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...