باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
6,089 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (19,610 امتیاز)
ویرایش شده توسط
سلام

آیا واحد مسکونی زیر 150 متر معاف از مالیات بر خانه‌ های خالی هستند ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (15,140 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام

در قانون مالیات مستقیم  طبق تبصره 11 ماده 53 گفته شده بود که خانه‌های زیر 150 متر در تهران و مجموعاً زیر 200 متر در سایر نقاط کشور از مالیات بر خانه خالی معاف هستند که این موضوع ربطی به خانه خالی نداشت.

به همین خاطر این قانون را تغییر دادند ولی در قانون جدید این معافیت را برداشتند چرا که مأخذ مالیات بر خانه‌های خالی مالیات بر درآمد اجاره است به همین این معافیت به مالیات بر خانه‌های خالی هم می‌رسید.

بنابراین همه واحدهای مسکونی در صورت عرضه نشدن، مشمول مالیات بر خانه‌های خالی است.

در ضمن خود اظهاری نکردن به معنای خالی بودن واحد مسکونی است


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,401 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...