باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
1,158 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام

آیا گلخانه ها برای انتقال باید مالیات پرداخت کنند ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)

مطابق ماده 59 بله.

ماده 59 ـ نقل و انتقال قطعی املاک به مأخذ ارزش معاملاتی و به نرخ پنج درصد (5%) و همچنین انتقال حق واگذاری محل به ‌مأخذ وجوه دریافتی مالک یا صاحب حق و به نرخ دو درصد (2%) در تاریخ انتقال از طرف مالکان عین یا صاحبان حق مشمول مالیات ‌می‌باشد.

تبصره 1 ـ چنانچه برای مورد معامله ارزش معاملاتی تعیین‌ نشده باشد، ارزش معاملاتی نزدیکترین محل مشابه مبنای محاسبه ‌مالیات خواهد بود.

تبصره 2 ـ حق واگذاری محل از نظر این قانون عبارت است ازحق کسب یا پیشه یا حق تصرف محل یا حقوق ناشی از موقعیت ‌تجاری محل‌.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 653 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 776 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 3,690 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 11,720 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 246 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...