درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
396 بازدید
در مالیات ارزش افزوده توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط

چرا مشاوران املاک اصفهان جریمه مالیات ارزش افزوده و یاماده ۱۶۹ برای سالهای ۹۱ و۹۲و۹۳ شده اند درصورتی که همه را پرداخته اند

ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم(اصلاحی ۳۱/۴/۱۳۹۴)

اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت نام در نظام مالیاتی می‌شوند، مکلفند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورتحساب‌ها، قراردادها و سایر اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله یا استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران و یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود، حسب مورد مشمول جریمه‌ای معادل دو درصد (۲%) مبلغ مورد معامله می‌شود. همچنین عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده به سازمان امور مالیاتی کشور از طریق روش‌هایی که تعیین می‌شود مشمول جریمه‌ای معادل یک‌درصد (۱%) معاملاتی که فهرست آنها ارائه نشده است، می‌باشد.

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
در برگه اعلام بدهی شما بند جریمه شما قید شده است. با مراجعه به قانون مالیات ها علت بدهی خود را جویا شوید. ضمن اینکه میتوانید از با درخواست کتبی نحوه محسابه جریمه خود را جویا شوید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...