برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
703 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط

چرا مشاوران املاک اصفهان جریمه مالیات ارزش افزوده و یاماده ۱۶۹ برای سالهای ۹۱ و۹۲و۹۳ شده اند درصورتی که همه را پرداخته اند

ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم(اصلاحی ۳۱/۴/۱۳۹۴)

اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت نام در نظام مالیاتی می‌شوند، مکلفند برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی خود و طرف معامله را در صورتحساب‌ها، قراردادها و سایر اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله یا استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران و یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود، حسب مورد مشمول جریمه‌ای معادل دو درصد (۲%) مبلغ مورد معامله می‌شود. همچنین عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده به سازمان امور مالیاتی کشور از طریق روش‌هایی که تعیین می‌شود مشمول جریمه‌ای معادل یک‌درصد (۱%) معاملاتی که فهرست آنها ارائه نشده است، می‌باشد.

1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)
در برگه اعلام بدهی شما بند جریمه شما قید شده است. با مراجعه به قانون مالیات ها علت بدهی خود را جویا شوید. ضمن اینکه میتوانید از با درخواست کتبی نحوه محسابه جریمه خود را جویا شوید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,059 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 313 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,090 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 2,422 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...