درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,028 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (160 امتیاز)
من باموتورسیکلت تصادف کردم و می خوام از بیمه واسه راننده مسبب حادثه استفاده کنم موقع تصادف افسر من رو جریمه نکرد در همین وب سایت خوندم راننده مقصر برای بار اول 2.5 درصد از طرف شرکت بیمه یا دادگاه جریمه میشه آیا من هم مشمول جریمه 2.5 درصد به عنوان راننده مسبب حادثه میشم ؟؟؟؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (27,180 امتیاز)

باسلام ...  جریمه ی موضوع  ماده ۱۴ قانون بیمه شخص ثالث در خصوص تخلفات حادثه ساز بوده و فقط از مقصر حادثه  درصدی بابت خسارتهای پرداختی به شخص ثالث زیانده توسط بیمه گر بازیافت میشود. که بار اول ۲/۵ درصد باردوم ۵ و بار سوم به بعد ۱۰ درصد است.

بابت استفاده از پوشش حوادث راننده مسبب هیچ جریمه ای دریافت نمیشود.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (160 امتیاز)
با تشکر از پاسخگویی شما

پس از چند بار پرس وجود کردن به جواب شما رسیدم

در صورتی که زیان دیده از بیمه  راننده مسبب حادثه استفاده کند شرکت بیمه می تواند از راننده مسبب حادثه برای بار اول ۲/۵ درصد دیه را ریکاوری کند و اگر  زیان دیده فقط راننده مسبب حادثه باشد شرکت بیمه نمی تواند درخواست ریکاوری کند.

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...