درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
981 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)

باسلام و خسته نباشید . با موتور سیکلت بدون بر خورد با وسیله ی دیگر واژگون شدم و اسیب دیدم ولی نقض عضو ندارم گواهی نامه دارم و تاریخ بیمه من 96/5/16 هست ایا از بیمه ی حوادث راننده میتوانم استفاده کنم .

 به بیمه ی مرکزی دانا رفتم کارمند مربوط به من گفت که این قانون از 96/5/29 اجرایی شده وبا توجه به تاریخ بیمه ی موتور من خسارت برای من تعلق نمیگیره .  با تشکر از راهنمایی شما

دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (27,540 امتیاز)

با سلام ..... بر اساس ماده 3 قانون جدید بیمه شخص ثالث بیمه گر مکلف به پرداخت دیه و ارش جراحات وارده به راننده مسبب حادثه میباشد اما از آنجائیکه متاسفانه آیین نامه مربوط به این ماده قانونی یکسال پس از تصویب قانون ابلاغ شده شرکتهای بیمه گر از اجرای قانون سرباز زده و تاریخ ابلاغ آیین نامه را ملاک عمل میدانند، حال آنکه اصل بر اجرای قانون میباشد و آیین نامه نمیتواند بر قانون ارجح باشد. قانونگذار در این ماده قانونی نیز اجرای این ماده را مشروط به زمان ابلاغ آیین نامه نکرده است.

لذا شما برای گرفتن حقوق خود می بایست با استناد به قانون و مستندات حادثه ی رخ داده از شرکت بیمه شکایت کنید.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (50,390 امتیاز)
درود بر شما

آرزوی سلامتی برای شما دارم

مطابق بند پ ماده ۱ و ماده ۳ قانون بیمه شخص ثالث  مصوب ۹۵ واژگونی موتورسیکلت در زمره سوانح مورد تعهد به جبران خسارت بیمه گر می باشد .

اما در مورد جبران خسارات راننده مسبب حادثه ابتدا با ارسال اظهارنامه از شرکت بیمه گر مطالبه دیه والزام به ایفای تعهدات قانونی داشته باشید .بیمه گر در مهلتی که شما مشخص میکنید باید به اظهارنامه پاسخ دهد .

اگر پاسخ نداد در دادگاه عمومی یا شورای حل اختلاف (خوایته کمتر از ۲۰میلیون در شورا ) دادخواست الزام به ایفای تعهدات قانونی بیمه گر و مطالبه دیه یوم الادا بعلاوه خسارت تاخیر تادیه از تاریخ اظهارنامه تا روز پرداخت دیه و  جمیع هزینه های دادرسی تا تاریخ اجرای حکم رو تقدیم دادگاه میکنید .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...