درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
354 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (160 امتیاز)
آیا شرکت بیمه از راننده مقصر که سرعت بالای 170 کیلومتر بر ساعت داشته، خسارت را بعد از پرداخت به افراد زیان دیده از مقصر حادثه بازمیگیرد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (28,140 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام... در تکمیل پاسخ داده شده توسط کارشناس گرامی جناب آقای علوی باید اضافه کنم که با استناد ماده 14 قانون جدید بیمه شخص ثالث در حوادث منجر به جرح یا فوت اگر طبق نظر کارشناس تصادفات علت وقوع تصادف  یکی از تخلفات حادثه ساز باشد بیمه گر مکلف به پرداخت کامل خسارت بدون قید و شرط بوده و پس از آن میتواند بشرح زیر جهت بازیافت قسمتی از خسارت به مقصر مراجعه نماید:

1- در اولین خسارت بر اثر تخلف حادثه ساز دوونیم درصد از کل خسارت جانی و مالی پرداخت شده

2- در دومین خسارت ..... 5 درصد........

3- در سومین و بعد از آن ... 10 درصد.....

البته در صورت نداشتن  گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه بیمه گر میتواند کل خسارت را از مقصر بازیافت نماید...


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (51,350 امتیاز)
درود بر شما

اگر شما در وقوع حادثه مرتکب یکی از تخلفات حادثه ساز شده باشید بیمه گر با ماخذ ۲.۵درصد خسارات پرداختی شما را جریمه مینماید . مگر اینکه گواهینامه نداشته باشید در غیر اینصورت کل یا بخشی از خسارت را از شما بازپس خواهد گرفت

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

+2 امتیاز
1 پاسخ 142 بازدید
انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...