عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
0 امتیاز
71 بازدید
سوال شده قبل در شکایت از کارفرما توسط (110 امتیاز)

سلام ، خسته نباشید .

با شرکتی قراردادی دارم که در اون قرارداد حقوق ثابتی ذکر نشده و حقوق من درصدی و پورسانتی از پروژه ای که انجام میدم هست ولی داخل قرار داد ساعت کاری تعیین شده و روزی 8 ساعت باید در ساعت مشخص داخل شرکت باشم .
همچنین قرارا داد یک ساله است و با خودکار بندی به آخر آن اضافه شده مبنی بر اینکه هر سه ماه یک بار قرار باید تمدید شود ، با این حال شرکت من رو بیمه نکرده و داخل قرار داد هیچ چیزی راجع به بیمه ذکر نشده .

سوال اول  اینکه آیا با این مدارک و شواهدی که من دارم (دو مورد اول که در تضاد با قانون کار بنظر میان) میتونم از کارفرما شکایت کنم و خسارت بگیرم؟!


ادمین: - در صورتیکه چند سوال دارید، برای دریافت سریعتر و بهتر پاسخ خود، هر سوال را در صفحات جداگانه بپرسید تا به صورت جداگانه بررسی و پاسخ داده شود.
سوال دوم: سفته ضمانت و حسن انجام کار چند وقت بعد از اتمام قرارداد به کارگر برگشت داده می شود ؟

1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (34,700 امتیاز)

باسلام.

هرگونه توافق خلاف قانون کار ،غیرقانونی است.ودرصورت شکایت در اداره کار میتوانید طبق قانون مطالبات خودرا زنده کنید.اعم از آنکه موضوع مربوط به حقوق ،بیمه ویا مطالبات ضمن کار یاپایان کار باشد.


موسسه حقوقی طنین (شعبه تخصصی روابط کار)
برای دریافت مشاوره تلفنی و حل سریع مشکل خود کلیک کنید
دارای دیدگاه قبل توسط (110 امتیاز)
سلام ، ممنون از پاستختون .
فقط یک نکته ای که متوجه نشدم اینه که این دو موردی که ذکر شده در تضاد با قانون کار هست؟ یعنی این دو مورد غیر قانونی هست و میشه به خاطر این ها پیگیری و شکایت کرد؟
دارای دیدگاه قبل توسط (72,290 امتیاز)
سلام
برای بررسی مجدد سوال تون می تونید بر روی گزینه طرح سوال در بالای صفحه کلیک کنید تا مجددا سوال تون رو مطرح کنید و توسط مشاور بررسی شود. ممنون

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...