درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
7,070 بازدید
قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط (110 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با سلام
من خدود سه سال در شرکتی کار میکردم که به خواست خودم و با اعلام به کارفرما و نام کتبی به اداره کار که با رضایت و خواست خودم همکاریم رو با این شرکت قطع کردم این کار رو انجام دادم آیا سنوات این مدت به من تعلق میگیره یا نه؟
با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (30,830 امتیاز)
با سلام

در صورتیکه استعفای خود را بصورت کتبی به کارفرما ارائه کرده باشید و کارفرما با استعفای شما موافقت کرده باشد ، سنوات خدمت به شما تعلق خواهد گرفت . در صورتیکه کارفرما با استعفای شما موافقت نکند می بایست به مدت یکماه به کار خود ادامه دهید و محل کار خود را ترک نمائید که در این صورت سنوات خدمت به شما تعلق خواهد گرفت.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (15,680 امتیاز)
در ادامه عرایض دوستان؛ می بایست اضافه کرد بخشی از دستورالعمل شماره ۱۷ روابط کار وزارت کار اخیراً ابطال شده است.
پرداخت مزایای پایان کار به کارگری که ترک کار کرده است، منع قانونی ندارد.
براساس رأی شماره‌های ۱۳۴۷ ، ۱۳۴۸ ، ۱۳۴۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری " با توجه به اینکه حکم قانونی مبنی بر منع پرداخت مزایای پایان کار به کارگری که ترک کار کرده است وجود ندارد و مقنن در ماده ۴۱ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب سال۱۳۹۴، دو تبصره ۴ و ۳ به ماده ۷ قانون کار الحاق کرده است و در تبصره ۴ ماده ۷ قانون کار مقرر شده است که: «کارفرمایان موظفند به کارگران با قرارداد موقت به نسبت مدت کارکرد، مزایای قانونی پایان کار را به ماخذ هر سال یک ماه آخرین مزد پرداخت نمایند.»
بنابراین پرداخت مزایای پایان کار و سنوات پایان خدمت ولو به نسبت ایام کارکرد از جمله وظایف کارفرما است، با توجه به مراتب تصویب بندهای ۵ و ۴ دستورالعمل شماره ۱۷ روابط کار معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این جهت که منع قانونی وجود ندارد از حدود اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خارج است و با قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مغایرت و ابطال می‌شود."
بنابراین به کارگری که ترک کار کرده است نیز به تناسب کارکرد سنوات تعلق خواهد گرفت.
قبل توسط (30,830 امتیاز)
با سلام
برای حمایت از کارفرما  و به جهت ایجاد تعهد برای کارگران ، این بخشنامه لغو گردیده است.
قبل توسط (130 امتیاز)
خیر بنده درمورخ96/9/14 رای موافق اداره کار راجهت دریافت حق سنوات برای 10 ماه کارکرد بااینکه خودم ترک کارکرده بودم که صراحتا  به همین بخشنامه استناد کرده بوددریافت نمودم

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...