باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
820 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام من در یک نمایندگی بیمه کار میکنم و به عنوان مشاور بیمه ای کار میکنم از مشاوره های بیمه من 10 درصد به عنوان مالیات کسر میکنند این درست است؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,870 امتیاز)
ویرایش شده توسط

شما مطابق ماده زیر مشمول مالیات شده اید:

ماده 86 - پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده(85)­ این قانون محاسبه و کسر و‌ تا پایان ماه بعد(1) ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت‌کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‌های بعد فقط ‌تغییرات را صورت دهند.

تبصره- پرداخت‌هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی‌باشند، با عنوان حق‌المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و حق پژوهش پرداخت می‌کنند، بدون رعایت معافیت موضوع ماده (84) این قانون مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد(10%) می‌باشد.کارفرمایان موظفند درموقع پرداخت یا تخصیص، مالیات متعلقه را کسر و ظرف مدت تعیین‌شده در ماده(86) این قانون با اعلام مشخصات دریافت‌کنندگان مطابق فرم نمونه اعلام‌شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به اداره امور مالیاتی پرداخت کنند و درصورت تخلف، مسوول پرداخت مالیات و جریمه­های متعلق خواهند بود.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 3,101 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,557 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 257 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 624 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 642 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,515 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,096 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 794 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 484 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,685 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 4,184 بازدید
سوال شده اردیبهشت 2, 2017 در حسابداری و مالیات توسط Tabar (30,380 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,748 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 675 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 778 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 719 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 327 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,581 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 1,224 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,490 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...