باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
806 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (110 امتیاز)
باسلام

1- آیا واحد مالیاتی میتواند پرداخت صورت گرفته توسط یک شرکت از محل تسهیلات دریافتی به شرکتهای همگروه را قرارداد مضاربه فرض نموده و از آن مالیات دریافت دارد. مگر تقسیم سود پس از کسر هزینه ها و مالیات تقسیم نمیشود؟

2- ایا سود دریافتی حاصل از عقد مضاربه با اشخاص حقوقی مشمول مالیات است؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,440 امتیاز) 1 نشانه گذاری شده
سلام

در خصوص سوال 2 جنابعالی باید عرض کنم سودهای دریافتی معاف از پرداخت مالیاتی فقط طبق ماده 145 ق م م می باشد و الباقی سودهای دریافتی مشمول مالیات است.

در خصوص سوال 1 هم باید عرض شود چنانچه قراردادی فی مابین شرکت واگذار کننده تسهیلات و شرکت دریافت کننده تسهیلات وجود داشته باشد کار بلامانع است ولی اگر قراردادی وجود نداشته باشد حوزه نمی تواند مالیات دریافت کند فقط می تواند به نسبت تسهیلات پرداخت شده به شرکت دریافت کننده، از هزینه بهره شرکتی که تسهیلات را از بانک دریافت نموده برگشت داده و به سود اضافه کند

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
توسط (119,490 امتیاز)
نکته مبهم این که مشخص نشده شرکت دارای حسابرس مستقل است یاخیر واین نکته درگزارش حسابرسی وجوددارد؟؟
نکته بعدی ایا هزینه بهره وام مورد قبول دارایی قرارگرفته وازسود دریافتی مالیات اخذشده؟؟
دراین صورت مالیات منصفانه است

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 816 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 803 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,181 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,423 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 352 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 285 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 711 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 642 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 2,107 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 401 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,671 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 255 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 5,029 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3,095 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,513 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 1,223 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 889 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 458 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 327 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...