عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+2 امتیاز
641 بازدید
سوال شده قبل در شرایط بیمه عمر توسط
باز کردن از نو قبل توسط
در بیمه عمر و سرمایه گذاری منظور از سرمايه مخفف چيست ؟
3 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (62,330 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
دوست گرامی سلام،وقت بخیر.
اگر فردی بمدت  ۶ماه متوالی حق بیمه عمر خود را پرداخت ننماید،شرکت بیمه قانونا اجازه دارد بمنظور حفظ حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان خود،حق بیمه پوشش فوت بهرعلت را از محل اندوخته(سود_ذخیره ریاضی بیمه نامه) برداشت نموده و با فعال نگه داشتن بیمه نامه امکان برقراری کمترین پوششهای بیمه ای را برای بیمه شده حفظ نماید.
در این صورت تمام پوششهای بیمه نامه بجز فوت بهرعلت،از تعهدات بیمه خارج و بیمه نامه بدون پرداخت کارمزد تا زمانی که اندوخته کفاف حق بیمه پوشش فوت بهرعلت را بدهد،بصورت مخفف در می آید.
در صورتیکه میزان ذخیره اندوخته بعد از گذشت زمان،کفاف پوشش فوت بهرعلت را نیز ندهد،بیمه نامه بصورت خودکار ابطال و قابلیت برگشت به بیمه نامه عادی را نیز از دست خواهد داد!!
اگر در زمان مخفف بودن بیمه گذار تقاضای شروع مجدد بیمه نامه را بنماید،شرکت بیمه مختار است تا بررسی شرایط،نسبت به ادامه و یا بازخرید بیمه نامه اعلام نظر نماید.
بدیهی است که در صورت مساعد بودن شرایط شروع و ادامه مجدد بیمه نامه،شرکت بیمه موظف به اعلام به بیمه گذار بوده و بیمه گذار میتواند با پرداخت اقساط معوق و یا بروز رسانی آن نسبت به ادامه بیمه نامه اقدام نماید.

با تجدید احترام، هومن ادیب زاده،مدیرفروش بیمه های عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد،شعبه دکتر بهشتی تهران
برای مشاوره خرید بیمه عمر کلیک کنید
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
در صورت عدم تمايل يا عدم توانايي بيمه گذار نسبت به پرداخت حق بيمه ودر صورت قابل بازخريد بودن بيمه نامه ، بيمه گذار مي تواند تقاضاي مخفف شدن بيمه نامه را بنمايد كه بر اساس آن منافع بيمه نامه ، اعم از سرمايه يا اندوخته رياضي كاهش يافته ويا اصطلاحاً مخفف مي شود .

در صورت مخفف شدن بيمه نامه ، پوشش ها وشرايط آن فسخ نمي شود بلكه تنها تغيير مي يابد به عبارت ديگر وقتي بيمه گذار نخواهد يا نتواند به پرداخت حق بيمه ادامه دهد ودر عين حال مايل نباشد به قرارداد خود پايان بخشد از بيمه گر تقاضاي ميكند قراردادش مخفف شود .بنابر اين در صورت تحقق ريسك هاي مورد نظر در خلال يا در انتهاي مدت بيمه ، سرمايه يا اندوخته مخفف شده را دريافت ميكند .
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (1,420 امتیاز)
سلام

در بیمه های عمر و سرمایه گذاری امکان تغییرات در بیمه نامه بسیار هست و همه هم برای ایجاد رفاه و ارامش بیشتر بیمه گذار در مدت بیمه نامه است یکی از این تغییرات ،امکان تغییر مبلغ حق بیمه پرداختی (کم یا زیاد) می باشد در صورتیکه درخواست بیمه گذار به کم کردن مبلغ حق بیمه باشد سرمایه بیمه نیز به تناسب کم می شود در چنین شرایطی سرمایه مخفف صورت میگیرد.

کارگزاری بیمه بانیان آسمان آبی با تیم مجرب و حرفه ایی و با کسب رتبه فروش بیمه عمر آماده هر گونه مشاوره می باشد.

برای مشاوره خرید بیمه کلیک کنید

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...