درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
771 بازدید
قبل در بیمه بیکاری توسط (100 امتیاز)
با عرض سلام

من حدود 6 ماه در یک مغازه به عنوان شاگرد کار می کردم و بیمه من را پرداخت می کرد. قبلا هم 6 ماه سابقه پرداخت بیمه را دارم که کلا یک سال سابقه پرداخت بیمه دارم.

حالا صاحب می گوید به دلیل نبود بازار مجبورم تو را اخراج کنم. اگر من را اخراج کند و درخواست بیمه بیکاری کنم آیا به من تعلق می گیرد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (41,700 امتیاز)
با سلام

برابر تبصره الف ماده 6 قانون بیمه بیکاری؛ بیمه شده بایستی قبل از بیکار شدن حداقل (6) ماه سابقه پرداخت بیمه را داشته باشد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (2,660 امتیاز)
با سلام ؛ رویه ای که در ادارت کار برقرار می باشد این است که کارگر می بایست در آخرین کارگاه سابقه یکسال بیمه پردازی داشته باشد تا بتواند از بیمه بیکاری استفاده نماید ، اما آنچه متن صریح قانون بیمه بیکاری می باشد مطابق با تبصره الف ماده 6 داشتن حداقل 6 ماه سابقه بیمه را الزامی می داند. بنابراین توصیه می کنم با طرح موضوع در واحد بیمه بیکاری در اداره کار پیگیر موضوع باشد و در صورت عدم موافقت واحد بیمه بیکاری ، با هماهنگی کارفرما اقدام به شکایت نمائید. بهتر است در صورت عدم موافقت واحد بیمه بیکاری و تصمیم به شکایت حتما از نظرات یک کارشناس برای طرح شکایت در اداره کار استفاده نمائید تا دچار مشکل نشوید.
سربلند باشید

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت نمائید. سربلند باشید >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...