درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
183 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (260 امتیاز)
سلام

شخصی به مدت ۷ ماه در یک شرکت مشاور عمرانی کار میکرد. با مزد قرارداد ۲/۷۰۰/۰۰ و با اضافه کاری ماهی ۳/۵۰۰/۰۰۰ دریافت داشت که در لیست بیمه ۳/۵۰۰/۰۰۰ ثبت میشد. منتهی حقوق ۷ ماه رو کامل ندادن و علی الحساب ۶ تومن دریافت کرد. که منجر به شکایت از کارفرما و نهایت رای اداره کار صادر شد که به شرح ذیل است :

درضمن پرینت بانکی جهت دریافت علی الحساب ۶ میلیون تومن با مهر به اداره کار داده شد.

خلاصه : با احراز سابقه کار از تاریخ ۹۶/۰۶/۰۱ لغایت ۹۶/۱۲/۲۹ با دستمزد ماهیانه ۲/۵۵۰/۰۰۰ تومان به اتفاق آرا ، کارفرما مکلف به پرداخت مجموع ۲۱/۶۷۵/۰۰۰ تومن در وجه خواهان می نماید.

مبلغ ۱۷/۹۳۰/۰۰۰ بابت مابه التفاوت حقوق معوقه به استناد ماده ۳۷

مبلغ ۱/۶۲۷/۵۰۰ بابت عیدی و پاداش سال ۹۶

مبلغ ۶۳۰/۰۰۰ بابت مرخصی طبق ماده ۶۶ و ۷۱

۱/۴۸۷/۰۰۰ بابت سنوات تبصره ماده ۱۵۸

این رای هئات به دلیل عدم اعتراض کارفرما ثبت شد و شخص رفته مهر ( دادنامه صادره قطعی و لازم الاجرا است ) از اداره کار و سپس از اداره کار ، نامه اجرای احکام برای مجتمع قضایی گرفته.

امروز از شرکت به شخص زنگ زدن که بیا تعامل کنیم و چک بدیم و میره منتهی کارفرما میگه این رای واسه من نیومده وگرنه من اعتراض میزدم ، و گفت اصلا طبق قانون ما به زیر یکسال سنوات و مرخصی نمیدیم ولی بعد کلنجار رفتن گفت ۱۸/۰۰۰/۰۰۰ تومن چک میدم  امرور برای برج ۱۰ و مابقی رو برج ۱۰ چکش رو آماده میکنم برای برج ۹۸/۰۲ . ولی گفت بنویس که کل چک رو گرفتم و تسویه حساب انجام شد. شخص پرسید چرا دوتا خب یهویی همه رو بده کارفرما گفت که باید به بقیه همکاران هم چک بدهد و این تعامل است. کارگر چک دریافت میکنه و امضا و اثر انگشت میزنه منتهی دو ساعت بعد بهش میگن کل دریافتیت همینه و ما به رای اداره کار کاری نداریم و اعتراض هم میزنیم به اداره کار که چرا مبلغ ۱۸ تومن رو ۲۱/۶۷۵ نوشته و به ما ابلاغ هم نکرده.

سوال من اینه مگه میشه اداره کار رای هئات رو به کارفرما ابلاغ نکند و بعد ۲۵ روز چون کارفرما اعتراض نکرده مهر قطعی و لازم الاجرا  رو در برگه دادنامه هئات تشخیص بزنه و نامه اجرای احکام به دستگاه قضایی بده و کارفرما اعلام بی اطلایی کنه؟

و اینکه حالا که تا این مرحله پیش رفته و اجرای حکم گرفته برای دستگاه قضایی ، کارفرما بگه من به اداره کار اعتراض میزنم ؟

بعد ۱۸ تومن بده و تسویه حساب بگیره بعد بزنه زیرش؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (18,740 امتیاز)
[no viewer found for format: markdown]

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...