دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
16,167 بازدید
قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط (100 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
سلام-من تقریبا مدت 5 ماه در یک رستوران کار کردم و ماه آخر مدت 17 روز اضافه کار رفتم.ولی الان کارفرما بابت اضافه کاری نصف حقوق عادی رو داده. و حتی عیدی رو هم نداده و هنوز برگه تسویه رو امضا نکردم .اگه شکایت کنم پروسه ش حدودا چه مدت طول میکشه تا به نتیجه برسم و چقدر باید هزینه کنم و آیا اصولا به نتیجه میرسم؟  اگه شکایت کنم به اداره کار اونها بازرس میفرستن ؟ و همچنین چطور میتونم ساعات اضافه کاری را که رفته ام اثبات نمایم ؟ و همچنین به خاطر کارهای غیر از آنچه که ر برگه قرارداد از من میخواست ترک کار کنم حق با کار فرما است یا من؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (2,660 امتیاز)
طرح شکایت در اداره کار و پیگیری موضوع در هیات مختلف اداره کار هیچ گونه هزینه ای نداره و از نظر مدت زمان جهت حصول نتیجه به عوامل متعددی از جمله میزان پرونده های هر اداره ، قطعی شده رای صادره در هیئت تشخیص و یا اعتراض هر یک از طرفین دعوی و ارجاع پرونده به هیئت حل اختلا و .... بستگی دارد ولی از زمان ارائه دادخواست در اداره کار تا قطعیت رای هیئت حل اختلاف حداقل 3 ماه را در نظر داشته باشید.درخصوص نتیجه دعوی قطعا بستگی به دلایل و مستنداتی دارد که شما به هیات ارائه می نمائید. هر چه دلایل شما جهت اثبات سابقه کار در کارگاه محکم تر باشد ، شانس موفقیت  شما نیز افزایش می یابد.درخصوص ارسال بازرس جهت بررسی و تحقیقات از کارگاه نیز شما می توانید این موضوع را در اولین جلسه هیئت تشخیص از نماینده اداره کار تقاضا نمایید و قطعا در صورت نیاز انجام خواهد شد و هیچ هزینه ای هم برای شما نخواهد داشت.برای اثبات اضافه کاری شما باید مدارک مثبه از جمله دفتر ثبت ورود و خروج کارگاه ، استناد به اطلاعات دستگاه ثبت ورود و خروج کارگاه و .... بنمائید و صرف ادعای شما به کارکرد اضافه برای هیات قابل قبول نمی باشد.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت نمائید. سربلند باشید >>

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.