دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
2,694 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (260 امتیاز)
سلام وقت شما بخیر

شخصی در شرکتی کار کرده. کارفرما اخراجش کرده و حقوق های ماهیانه رو هم پرداخت نکرده و نهایتا منجر به شکایت از کارفرما در ادارا کار شده. کارفرما نه نامه عدم نیاز می دهد نه قرارداد و شخص هم نمی تواند به بیمه بیکاری مراجعه کند تا زمانی که جواب رای بیاد.

سوال :

در همین که کارگر کار نداره و حقوقی هم پرداخت نشده آیا قانونی هست که کارفرما را ملزم به پرداخت غرامت دوران بیکاری شخص کند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (2,660 امتیاز)
با توجه به ماده 18 قانون کار و تبصره ذیل این ماده درصورتی که توقیف یا ممانعت کارفرما به اشتغال به کار کارگر صرفاً به جهت شکایت کارفرما از کارگر باشد ، کارفرما مکلف است تا زمانی که تکلیف کارگر از طرف مراجع حل اختلاف اداره کار مشخص شود ، برای رفع احتیاجات  خانواده کارگر حداقل 50% از حقوق ماهیانه او را بصورت علی الحساب پرداخت نماید.اما اگر دلیل توقیف کارگر و یا عدم اشتغالش شکایت خود کارگر از کارفرما به جهات مختلف باشد ، امکان دریافت این مبلغ علی الحساب وجود ندارد.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت نمائید. سربلند باشید >>
0 امتیاز
قبل توسط (24,060 امتیاز)
با سلام

با توجه به فسخ رابطه کاری از ناحیه کارفرما می بایست در جلسه هیات تشخیص درخواست بازگشت بکار وحق السعی معوقه وایام بلاتکلیفی وتادیه حق بیمه ایام مدکور را فرماید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ بهترین بیمه عمر

.
.
...