دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
4,382 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (-2,450 امتیاز)
سلام

چه کارگرانی دایمی تلقی می شوند ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)
کارگرانی که قرارداد کار آنان دائمی باشد.

کارگرانی که از بدو استخدام بدون قرارداد مشغول به کار شده اند و ماهیت کار آنان نیز مستمر می باشد.

کارگرانی که در بدو استخدام  قرارداد داشتند ولی بیش از یک دوره بدون قرارداد به کار ادامه داده اند. (به شرط  مستمر بدون ماهیت کار)

کارگرانی که به کارهایی با ماهیت مستمر اشتغال دارند و در قرارداد کار آنان مدتی ذکر نشده و یا اینکه تاریخ شروع مشخص باشد اما به تاریخ پایان اشاره ای نشده باشد.

نکته :

کارگرانی که بر اساس یکی از شروط مذکور ، دائمی باشند در صورت امضای قرارداد کار مدت موقت ، در واقع با میل و اراده خود از حالت دائمی به کارگر موقت تغییر وضعیت خواهند داد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (37,010 امتیاز)
#اشتباهـمحض !!

✍️ چندی پیش مطلبی در این خصوص که "چه کارگرانی دائمی محسوب می شوند" ارائه کردم که در کانال های مختلف منتشر شد و بازخورد های مختلفی داشت. از جمله این بازخورد ها ، نقدی بود که در یکی از کانال ها بر این مطلب منتشر شد.

❌ صرف نظر از اینکه نقد مدیر کانال با عنوان "اشتباه محض " ، در جهت تخریب نگارنده مطلب و اعتبار بخشی به کانال خود می باشد ، لازم دانستم توضیحاتی را در این خصوص ارائه نمایم :

 مطلبی که منتشر شده بود صرفا توضیحاتی بود از مشخصات کارگران دائمی که در پی نوشت آن اشاره شده بود که :
"کارگران دائمی در صورت امضای قرارداد کار مدت موقت ، در واقع با میل و اراده خود از حالت دائمی به کارگر موقت تغییر وضعیت خواهند داد" که البته این امر شرایط خاص خود را دارد.

 مطلب فوق به عنوان "پی نوشت" و بدون اشاره به جزئیات و شرایط آن نگاشته شده است. ضمن اینکه یک نظریه شخصی نیست و بر اساس آرای هیئت های حل اختلاف ارائه گردیده است.
از طرفی برداشت و نظر مراجع حل اختلاف قانون کار ممکن است در شعب مختلف ، متفاوت باشد که در این صورت رأی دیوان عدالت اداری تعیین کننده خواهد بود.

✅ در انتها امیدوارم دوستانی که در کانال های تخصصی پاسخگوی کارگران و کارفرمایان محترم هستند ، برای جلب رضایت و همچنین افزایش تعداد اعضای کانال خود ، دست از تخریب برداشته و صادقانه و البته کامل و جامع انتقاد نمایند. زیرا در نقد خود باید به این نکته اشاره می کردند که پس از تسویه حساب یا پرداخت سنوات به کارگران دائمی ، می توان با آنان قرارداد موقت منعقد نمود.

با احترام -  مؤسسه حقوقی بهار

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.