درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,328 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (190 امتیاز)
با سلام در صورت قطعی شدن میزان دیه تصادف عابر پیاده، آیا میزان درصد دیه ضربدر نرخ دیه سالانه میشه یا این میزان تعهد خسارت جانی که مثلا برای امسال در کوپن بیمه راننده مقصر زده 253 میلیون تومان؟؟در واقع کدام ملاک محاسبه دیه خواهد بود (نرخ دیه سال مربوطه 210 میلیون تومان یا حداکثر میزان خسارت جانی 253 میلیون تومان)؟؟؟ چون تفاوت بسیار است! اصلا چرا باید بیشتر از دیه سالانه باشه؟؟ ممنونم...
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,660 امتیاز)
سلام

لطفا کمی بیشتر توضیح دهید که شما راننده مقصر حادثه هستید یا شخص ثالث؟

چون در هر یک از این موارد نحوه رسیدگی به خسارت متفاوت است.

اما برای اطلاع شما و سایر دوستان باید عرض شود که مبلغ دیه هر سال مشخص است. دو نرخ هم دارد، دیه ماه عادی و دیه ماه حرام.

برای محاسبه دیه نقص عضو و از کارافتادگی اشخاص ثالث:

درصد دیه در نرخ دیه ماه عادی ضرب می شود. به هر میزان که باشد. کمتر از یک دیه و یا بیشتر از یک دیه.

در مورد راننده مقصر حادثه:

درصد دیه در سرمایه مورد تعهد بیمه گر در حوادث راننده مسبب حادثه ضرب می شود. تعهد بیمه گر در این مورد حداکثر به اندازه یک دیه کامل مرد مسلمان در ماه عادی است و حتی اگر نقص عضو راننده از یک دیه بیشتر شود، تعهد بیمه گر بیش از این مقدار نخواهد بود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (190 امتیاز)
خیلی ممنونم پدرم عابر پیاده بوده که بهش زده راننده مقصر بوده... منظورم اینه آخه کوپن طرف رو دیدم مبلغ حداکثر خسارت جانی رو 253 میلیون زده!؟ آیا با این نرخ محاسبه درصد دیه رو؟؟
قبل توسط (32,660 امتیاز)
دیه بر اساس قیمت روز باید پرداخت شود. تعهدات روی بیمه نامه هم برای روز صدور است. درصورتی که دیه افزایش یابد و یا دیه زیاندیده بیش از یک دیه شود هم بیمه گر یا صندوق تامین خسارت های بدنی (هر کدام که ملزم به انجام تعهدات باشند ) باید خسارت های وارده را جبران نماید.
0 امتیاز
قبل توسط (51,190 امتیاز)
درود بر شما

آرزوی سلامتی برای شما و پدر بزرگوارتون دارم

پرداخت دیه طبق قواعد فقهی و شرعی بصورت یوم الاداست . استناد کلام بنده قانون بیمه ثالث ۹۵ و ماده ۴۹۰فانون مجارات اسلامی ۹۲ است

یوم الادا بودن دیه یعنی مبلغ دیه تابعی از زمان پرداخت دیه است . روزی که پرداخت شود ملاک مبلغ دیه همان روز است

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (190 امتیاز)
خیلی ممنونم سپاسگذارم از راهنمایی های ارزشمندتون....
قبل توسط (51,190 امتیاز)
در ادامه اگر نیازی به مشاورع داشتید درخدمتتون هستم

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...