درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
903 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)
با سلام مجدد

در رای صادره و قطعی شده دادگاه و ابلاغ شده به بیمه ایران علاوه بر دیه فوت کامل،دیات غیر مسری دیگری لحاظ شده است که مستند به نامه پزشکی قانونی بود.

بیمه پس از امتناع از پرداخت مازاد آن،به استناد ماده ۵۰ بیمه ثالث به  رای قاضی اعتراض ثالث نمود و قاضی پرونده اعتراض را وارد ندانست و شرکت بیمه را ملزم به اجرای رای نمود و عنوان کرد که در پرونده های کیفری اعتراض ثالث پذیرفته نیست.

حال پس از گذشت ۳ ماه از قطعیت رای بیمه مجددا اعتراض به رای دارد و عنوان میکند به علت ثبت نشدن اعتراض در دادگاه.موضوع را به ریاست دادگستری استان ارجاع خواهد داد.

خواهش میکنم راهنمایی فرمائید با توجه به روزهای پایانی سال چه اقدامی من انجام دهم؟

(  پدرم در یک تصادف فوت شده است و شخص مقابل مقصر شناخته شده)

با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (460 امتیاز)
با سلام پرونده ای در این خصوص داشتم نظر پزشکی قانونی ملاک است که ایا جراحات مسری بوده یا خیر اگر نظر بر ان بوده که جراحات غیر مسری میباشد بیمه راه به جایی نخواهد برد و النهایه محکوم به پرداخت هست

برای دریافت مشاوره تلفنی و حل سریع مشکل خود کلیک کنید
0 امتیاز
قبل توسط (6,220 امتیاز)
با سلام دیات غیر مسری همانطوریکه از نامش مشخص است مربوط به آ« بخش از صدمات است که در فوت یا دیه بزرگتر سرایت و تاثیر نداشته و میبایست به صورت جداگانه لحاظ گردد ( ماده 539 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 )

اما آنچه در این میان میتواند دلیلی برای بیمه گر در اعتراض به رای صادره باشد اینکه متوفی سر صحنه حادثه فوت نموده باشد و در نظریه پزشکی قانونی و متعاقب آن رای دادگاه دیات غیر مسری مازاد بر دیه فوت اختصاص داده شده باشد.

موضوع دیگر اینکه اعتراض یا ورود ثالث شرکت بیمه گر وفق ماده 50 قانون بیمه اجباری شخص ثالث مصوب 1395 ، مانع از اجرای حکم نیست و شرکت بیمه گر میبایست به حکم مرجع قضایی عمل نماید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...