درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
514 بازدید
قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط (100 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
با عرض سلام
 بنده سرپرست کارگاه هستم و در حین کار بیل زنجیری از روی پای چپم رد شد و یک انگشتم قطع شد. کارشناس اداره کار ۷۰% شرکت رو مقصر دانسته ۳۰ درصد هم خودم مقصر بودم. در ضمن نکته مهم اینه که راننده بیل گواهینامه ویژه نداره. میخواستم بپرسم اگه بیمه مسئولیت کارگاه کلوز وسایل نقلیه موتوری را نداشته باشه، خود بیل مکانیکی هم بیمه شخص ثالث نداره. آیا با این شرایط بیمه به من دیه پرداخت میکنه؟ اگه پرداخت میکنه، فقط ۷۰% پرداخت میشه یا ۱۰۰% پرداخت میکنه؟ درضمن پیمانکار هم از اقوام هست و من برام مهمه که دیه رو خود بیمه به من بده.

دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (42,860 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

با سلام

مطابق قانون کارفرما 70% مقصر شناخته شده است و بایستی دیه را بپردازد. اگر محیط و فعالیت های کارگاه دارای بیمه مسئولیت باشد، به عهده بیمه مذکور است ، در غیر اینصورت کارفرما همه دیه را پرداخت نماید، مگر اینکه شما از مطالبه آن انصراف دهید. ضمناً در صورت محکومیت کارفرما،سازمان تامین اجتماعی نیز جرائم ماده 66 قانون تامین اجتماعی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (54,030 امتیاز)
دوست عزیز سلام

در صورت نداشتن کلوز مربوطه در بیمه نامه مسئولیت و نداشتن بیمه شخص ثالث از این طریق هیچ خسارتی را نمی توانید دریافت کنید.ودر صورت محکوم شدن کارفرما طبق ماده 66 قانون بیمه تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی هزینه های مربوط به معالجه،غرامت،مستمری و غیره را پرداخت میکند و طبق ماده 50 این قانون از کارفرما مطالبه و وصول خواهد کرد.

بیمه سامان،بیمه پاسخگو

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...