درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
476 بازدید
قبل در تامین اجتماعی و قانون کار توسط (74,910 امتیاز)
کارفرمایی مبلغی را ازکارگر خود طلبکار است آیا می تواند طلب خود را از مزد کارگر برداشت نماید؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,140 امتیاز)
باسلام

با توجه به ماده  44 قانون کار چنانچه کارگر به کارفرمای خود مدیون باشد در قبال دیون او تنها می توان مازاد بر حداقل مزد را به موجب حکم دادگاه برداشت نمود که در هر حال این مبلغ نباید از یک چهارم کل مزد کارگر بیشتر باشد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (30,630 امتیاز)
با سلام

به استناد ماده 45 قانون کار ، کارفرما فقط در موارد ذیل میتواند از حقوق کارگر برداشت نماید:

1- موردی که قانون صراحتا اجازه داده باشد

2- هنگامی که کارفرما بعنوان مساعده وجهی به کارگر داده باشد

3- اقساط وامهایی که کارفرما به کارگر داده است طبق ضوابط مربوطه

4- چنانچه در اثر اشتباه محاسبه مبلغی اضافه پرداخت شده باشد

5- مال الاجاره خانه سازمانی که میزان آن با توافق طرفین تعیین گردیده است

6- وجوهی که پرداخت آن از طرف کارگر برای خرید اجناس ضروری از شرکت تعاونی مصرف همان کارگاه تعهد شده است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...