عاقبت بازنشستگی بدون حقوق مستمری بازنشستگی

چند روز پیش در خیابان میرداماد راه می رفتم که خانم سالمندی نزدیک مترو بر روی زمین نشسته بودند و از مردم طلب پول می کردند. در همین هنگام پیرمردی از کنارم رد شد و به حالتی عصبانی به من گفت: ۵ سال است که از این محل رد می شود و این خانم سالمند هنوز هم از مردم طلب پول می کند.

به پیرمرد گفتم: خوب شاید این خانم حقوق مستمری دریافت نمی کند و مجبور است هزینه هر ماه خود را از این طریق بدست بیاورد. از او پرسیدم که آیا شما مستمری دریافت می کنید؟ گفت: آره. اما از خدماتشون راضی نیستم… این را گفت و غر کنان از کنارم رد شد و وارد ایستگاه مترو شد.

این را نمی دانم که آن خانم بیمه بودند یا نه، اما این را می دانم درصد بالایی از سالمندانی که مستمری بازنشستگی دریافت نمی کنند، در جبران هزینه های سرسام آور زندگی و درمان مانده اند.

حقوق مستمری بازنشستگی و جبران هزینه های پیری

وجود این گروه در جامعه تولید فقر می کند. گروهی که در جوانی مشکلات و هزینه های دوران سالمندی را ندیدند و اکنون مستاصل در جبران هزینه های روزمره و درمان، زندگی خود را می گذرانند.

شاید بزرگترین کمکی که جامعه می تواند به این افراد داشته باشد، این باشد که از گسترش این چرخه فقر جلوگیری کند. بهتر است همین الان به فکر آینده خودمون باشیم، قبل از اینکه رهگذران برایمان تصمیم بگیرند!!

در کنار برنامه های مستمری بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی، نیاز به داشتن بیمه عمر و سرمایه گذاری هست. بیمه عمر و سرمایه گذاری، هزینه های بالای امراض و بیماری های خاص مانند سرطان را پوشش می دهد. همچنین، در پایان مدت قرارداد با شرکت بیمه، پس اندازمون به صورت مستمری و یا یکجا به ما برگشت داده بشه.

بهتر هست که خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری را همین امروز داشته باشیم. پربازدیدترین سوالات دسته بیمه عمر و سرمایه گذاری در سایت بیدبرگ – مرجع سوالات بیمه رو می تونید از طریق لینک زیر ببینید

https://goo.gl/h6Mz7W

حسین حسینی تبار / مدیر ارشد اجرایی بیدبرگ


سوال بیمه ای خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی  , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث ، قانون کار و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.


آموزش دریافت فیش پرداخت حق بیمه ، بیمه اختیاری و مشاغل آزاد

مشاهده سابقه بیمه

لیست بیمارستان بیمه تامین اجتماعی

لیست شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی

آدرس پیشخوان دولت و نمایندگی های بیمه سلامت

رازینی
  • واقعا من هم بار ها این موضوع رو دیدم
    (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

یک پاسخ

  1. محمد زادمهر اکتبر 26, 2016

ارسال یک پاسخ

در حال ارسال

اسکرول به بالا