آموزش دریافت فیش بیمه و برگ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

آموزش دریافت فیش بیمه و برگ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

 • فیش بیمه اختیاری
 • فیش بیمه مشاغل آزاد
 • فیش بیمه کارگران ساختمانی
 • فیش بیمه رانندگان درون شهری (مانند:‌ بیمه تاکسی ، بیمه وانت بار و …)
 • فیش بیمه رانندگان برون شهری ( مانند: بیمه رانندگان کامیون ، بیمه وسایل نقلیه سنگین و … )

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

[button-green url=”https://www.bidbarg.com/?cd=&b=WP-10900″ target=”_blank” rel=”nofollow” position=”center”]مشاوره تلفنی تخصصی >>[/button-green]

 سامانه فیش بیمه

با ورود به  سامانه یکپارچه تامین اجتماعی  ابتدا راهنمای ثبت نام  حساب بیمه های اختیاری و مشاغل آزاد را مطالعه نموده و سپس ثبت نام نمایید و پس از ایجاد نام کاربری و رمز عبور(کد ملی) نسبت به دریافت برگ پرداخت و پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت ( آموزش گام به گام پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت) اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که برای دریافت فیش بیمه اختیاری و مشاغل آزاد، کارگران ساختمانی و رانندگان به نرم افزار تنظیم لیست بیمه و تهیه دیسکت نیازی ندارید فقط داشتن رمز اینترنتی کافی است.

ابتدا با ورود به سامانه صدور فیش بیمه  غیرحضوری به >> سامانه یکپارچه تامین اجتماعی<< صفحه زیر نمایش شده است:

barge-tamin-ejtemaei-1

کد ملی بیمه شده و رمز اینترنتی را وارد نمایید.

توجه: اگر بصورت اینترنتی ثبت نام کرده اید، نام کاربری و گذر واژه، کد ملی شخص بیمه شده می باشد.

در صورتیکه صفحه تغییر رمز را مشاهده می کنید:

barge-tamin-ejtemaei-2

 1. در سطر اول، رمز اینترنتی دریافتی از شعبه (و یا کدملی) را وارد نمایید.
 2. در سطر دوم، رمز دلخواه را وارد نمایید. (می توانید از عدد و یا ترکیبی از حروف و عدد استفاده نمایید.)
 3. در سطر سوم، رمز دلخواه را مجددا تکرار نموده و بر روی گزینه “تغییر کلمه عبور” کلیک نمایید.

پس از ورود به سامانه، از منوی “عملیات بیمه شدگان خاص” بر روی گزینه “درخواست برگ پرداخت”  کلیک نمایید. (مطابق شکل زیر)
barge-tamin-ejtemaei-3

در صفحه نمایش داده شده (شکل زیر)، مدت پرداخت را مشخص نموده و بر روی گزینه “ثبت درخواست” کلیک نمایید:

barge-tamin-ejtemaei-4

barge-tamin-ejtemaei-5

منظور از مدت پرداخت؛ تعداد ماههایی است که برای پرداخت حق بیمه در نظر دارید و این موضوع برای بیمه شدگان با توجه به نوع بیمه تفاوت می کند.

لطفا توجه فرمایید:

فیش بیمه کارگران ساختمانی

صدور فیش حق بیمه برای شما بصورت یکماهه است و برای هر ماه، یک برگ پرداخت صادر خواهد شد لذا عدد ۱ را وارد نموده و ثبت نمایید.

برای دریافت فیش های مربوط به ماههای بعد می بایست به تعداد آن درخواست ثبت نمایید. بعنوان مثال اگر در نظر دارید حق بیمه ۳ ماه را پرداخت نمایید می بایست ۳ نوبت درخواست برگ پرداخت ثبت نمایید (پس از صدور هر برگ پرداخت می توانید در هر نوبت درخواست، عدد ۱ را وارد نمایید).

 توجه داشته باشید مهلت پرداخت حق بیمه هر ماه تا آخرین روز ماه بعد می باشد.

تذکر: بیمه شدگان کارگر ساختمانی صرفا مجاز به درج ۱ ماه در آیتم مدت پرداخت (ماه) میباشند و میبایست برای ماه گذشته، ماه جاری و ۳ ماه آینده به طور جداگانه ثبت درخواست گردد.

فیش بیمه رانندگان

 صدور فیش حق بیمه برای شما نیز همانند بیمه کارگران ساختمانی بصورت یکماهه بوده و برای هر ماه یک برگ پرداخت صادر خواهد شد لذا عدد ۱ را وارد نموده و ثبت نمایید.

پس از صدور برگ پرداخت، در صورت لزوم برای دریافت فیش های بعدی مجددا عدد ۱ را در درخواست برگ پرداخت ثبت نمایید. لطفا به مهلت پرداخت توجه داشته باشید.

فیش بیمه اختیاری و  بیمه مشاغل آزاد

شرایط و ضوابط برای دریافت فیش بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد با بیمه شدگان کارگران ساختمانی و رانندگان متفاوت است.

لطفا به این مثال توجه فرمایید:

فرض بر اینکه حق بیمه خود را تا اسفندماه ۹۳ پرداخت کرده باشید، می توانید مدت ۶ ماه را انتخاب نموده و یک برگ پرداخت شش ماهه برای ماه های ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و ۶ درخواست نمایید ولی پرداخت آن می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ انجام پذیرد زیرا حق بیمه اولین ماه در این برگ پرداخت فروردین است و از آنجایی که مهلت پرداخت حق بیمه هر ماه حداکثر تا آخرین روز ۲ ماه بعد می باشد، می بایست کل مبلغ برگ پرداخت تا پایان خردادماه پرداخت شود.

 در غیر این صورت قرارداد منعقده از تاریخ عدم پرداخت حق بیمه (اولین ماهی که حق بیمه آن پرداخت نشده است) لغو و ادامه بیمه موکول به تسلیم تقاضای جدید و موافقت سازمان و انعقاد قرارداد مجدد خواهد بود.

برای درک بهتر موضوع به این مثالها توجه فرمایید:

(فرض بر اینکه حق بیمه تا اسفندماه ۹۳ پرداخت شده و ماه جاری، فروردین باشد)

barge-tamin-ejtemaei-6

 • اگر می خواهید حق بیمه را بصورت یک ماهه پرداخت نمایید عدد ۱ را وارد کنید (بعنوان مثال حق بیمه فروردین ماه)؛ برای دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن از اول فروردین ماه تا پایان خردادماه مهلت دارید.
 • اگر می خواهید حق بیمه را بصورت دو ماهه پرداخت نمایید عدد ۲ را وارد کنید (یعنی فروردین و اردیبهشت ماه)؛ برای دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن از اول فروردین ماه تا پایان خردادماه مهلت دارید.
 • اگر می خواهید حق بیمه را بصورت سه ماهه پرداخت نمایید عدد ۳ را وارد کنید (منظور فروردین، اردیبهشت و خرداد می باشد)؛ برای این سه ماه نیز از اول فروردین ماه تا پایان خردادماه مهلت دارید.

به این نکته توجه داشته باشید؛ برای هر چند ماه درخواست برگ پرداخت، یک فیش صادر می شود.

پس از وارد نمودن مدت پرداخت (ماه) و ثبت درخواست، برای دریافت فیش حق بیمه، از منوی “عملیات بیمه شدگان خاص” بر روی گزینه “دریافت برگ پرداخت” کلیک نمایید:

barge-tamin-ejtemaei-7

در صفحه نمایش داده شده (شکل زیر) به وضعیت درخواست توجه نمایید.

پردازش درخواست شما معمولا چند دقیقه بطول می انجامد. زمانی که سامانه در حال پردازش درخواست شما می باشد، وضعیت درخواست “در حال بررسی” را نشان می دهد و پس از آن “صدور” و یا “عدم صدور” نمایش داده می شود.

barge-tamin-ejtemaei-8

چاپ فیش بیمه

زمانی که وضعیت درخواست به حالت “صدور” تغییر یافت می توانید بر روی علامت ذره بین (آخرین ستون: امکانات) کلیک نموده و نسخه چاپی فیش حق بیمه را پرینت گرفته و آن را پرداخت نمایید و یا شناسه پرداخت و مبلغ را یادداشت نموده و بصورت غیرحضوری (عابربانک، سایت بانک رفاه و ملت، تلفن همراه و ثابت) جهت پرداخت حق بیمه اقدام نمایید.

تذکر مهم: بهترین موعد دریافت و پرداخت فیش بیمه ، اول لغایت بیست و پنجم هر ماه می باشد. پس از ثبت درخواست و دریافت برگ پرداخت، در صورت تمایل به پرداخت غیرحضوری حق بیمه، قبل از مهلت مقرر شده در برگ پرداخت (حداقل ۷۲ ساعت)، نسبت به پرداخت وجه آن اقدام نمایید.

همچنین به دوره برگ پرداخت در وسط فیش توجه داشته باشید. (بعنوان مثال: دوره از ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ تا ۱۳۹۶/۰۱/۳۱   منظور حق بیمه فروردین ماه می باشد که مهلت پرداخت آن با توجه به نوع بیمه متفاوت است و لازم است در نظر داشته باشید.)

توجه: در صورتی که بیش از یک روز، درخواست در وضعیت “در حال بررسی” باشد ضروری است با شماره تلفن ۶۴۰۱۵ در تهران و یا ۶۶۹۰۹۶۲۰-۰۲۱ و  ۶۴۰۱۵۰۰۱ ۰۲۱ در شهرستانها، جهت بررسی و رفع مشکل مربوطه تماس گرفته شود.

همچنین در صورتی که وضعیت درخواست “عدم صدور” باشد می توانید در ستون توضیحات، علت آن را مشاهده نمایید.

با بستن مرورگر می توانید به کار خود پایان دهید.

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

[button-green url=”https://www.bidbarg.com/?cd=&b=WP-10900″ target=”_blank” rel=”nofollow” position=”center”]مشاوره تلفنی تخصصی >>[/button-green]

سازمان بیمه تامین اجتماعی

احمد

اسم: بیدبرگ

توضیحات: با انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور خود، تیمی از مشاوران متخصص را در کنار خود داشته باشید

[ بیشتر ]

 • خیلی کمک کرد تشکر
  (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۴.۱۷ (۶ رای ها)
در حال ارسال

16 دیدگاه ها

 1. Ebi اکتبر 16, 2016
 2. راننده سنگین نوامبر 16, 2016
 3. سارا دسامبر 21, 2016
  • منتخب مقالات بیمه دسامبر 21, 2016
   • نسترن ژوئن 15, 2017
 4. مهرعليان ژانویه 1, 2017
  • منتخب مقالات بیمه ژانویه 10, 2017
 5. حشمتی اکتبر 31, 2017
 6. مهدی ژانویه 24, 2018
  • منتخب مقالات بیمه ژانویه 24, 2018
 7. طاهر علیزاده مارس 4, 2018
 8. سیمین می 14, 2018
 9. milad ژوئن 19, 2019
 10. صادق رحیمی آوریل 24, 2021

ارسال یک پاسخ

در حال ارسال

اسکرول به بالا