بیمه عمر | همه چیز در مورد بیمه عمر
تلفن پشتیبانی
021-91023784
واتساپ

بیمه عمر نوعی بیمه است که، برای پوشش هزینه های درمانی و همچنین، بازنشستگی و سرمایه گذاری کاربرد دارد. برای انتخاب و خرید بیمه عمر جهت سرمایه گذاری و بازنشستگی، نیاز به بررسی شرایط بیمه عمر شرکت های مختلف از نظر بیمه مرکزی، کارشناسان و مردم می باشد.

فهرست موضوعات

 • بیمه عمر چیست؟
 • بهترین بیمه عمر از نظر سوددهی سرمایه گذاری
 • انتخاب بیمه عمر برای بازنشستگی
 • بهترین بیمه عمر برای کودکان ، همسر و والدین
 • بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی
 • بهترین بیمه عمر از نظر کارشناسان
 • بهترین شرکت بیمه عمر از نظر مردم
 • شرایط و جدول بیمه عمر ایران
 • شرایط و جدول بیمه عمر پاسارگاد
 • شرایط و جدول بیمه عمر خاورمیانه
 • شرایط، مزایا، پوشش ها و طرح های بیمه عمر
 • سوالات متداول خرید بیمه عمر
 • خرید بیمه عمر

بیمه عمر

بیمه عمر چیست ؟

بیمه عمر ( Life insurance ) یک نوع سرمایه گذاری بر روی ریسک های ناگوار زندگی (مانند: سکته، سرطان، فوت و…) می باشد تا در صورت بروز اتفاق ناگوار به جای اینکه شخص تمام هزینه های ناگهانی را بدهد، شرکت بیمه نیز به وی پرداخت داشته باشد.

بهترین بیمه عمر از نظر سوددهی سرمایه گذاری

یکی از مهترین مزایای بیمه عمر جذابیت های سرمایه گذاری و سود بیمه عمر می باشد. سود بیمه عمر از دو بخش سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تشکیل می شود.
سود تضمینی بیمه عمر، تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه‌ نامه‌ های عمر می باشد. با توجه به آخرین مصوبه بیمه مرکزی در مورد سود تضمینی بیمه های عمر ، سود تضمینی تقریبا در همه شرکت‌های بیمه یکسان است. سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول ۱۶ درصد ، دو سال بعد ۱۳ درصد و بعد از سال چهارم ۱۰ درصد می‌باشد.
در واقع تفاوت بیمه عمر از نظر سوددهی مربوط به سود مشارکت در منافع شرکت های بیمه می باشد. با بررسی انجام شده روی سود مشارکتی شرکت های بیمه در سال های اخیر می توان گفت سود مشارکتی شرکت های بیمه بین ۱۸ درصد تا ۲۴ درصد بوده است. البته بعضی از شرکت های بیمه نظیر شرکت بیمه سامان با ایجاد صندوق های مشارکتی بر اساس ریسک کم تا ریسک زیاد در صندوق های پر ریسک خود سود مشارکتی بالاتز از ۴۰ درصد نیز داشته اند. در ادامه جدول مقایسه شرکت های بیمه عمر از نظر میزان سوددهی آورده شده است.
جدول مقایسه بیمه عمر
جدول مقایسه میزان سوددهی شرکت های بیمه عمر

انتخاب بیمه عمر برای بازنشستگی

دریافت مستمری بازنشستگی یکی از مزایای بیمه عمر می باشد.  فرد بیمه شده می‌تواند بر اساس قرارداد بیمه عمر در زمان مشخص شده برای بازه زمانی مشخص با به صورت مادام العمر مستمری بازنشستگی دریافت کند. با خرید بیمه عمر این امکان وجود دارد که مبلغ سرمایه گذاری شما به صورت یکجا یا مستمری ماهانه به شما پرداخت شود. بیمه مستمری بیمه عمر به سه دسته کلی بیمه مستمری مادام العمر، بیمه مستمری با مدت معین و بیمه مستمری آنی تقسیم می شود. در مستمری بازنشسنگی بیمه عمر سن شخص، مدت قرارداد و مبلغ حق بیمه مهم می باشد و بر این اساس میزان مستمری بعد از بازنشستگی و تعداد ماه های پرداخت مستمری مشخص می شود.

از جمله بیمه های عمر که مستمری بازنشستگی دارند می توان به بیمه بازنشستگی خاور میانه ، بیمه بازنشستگی بیمه ایران، بیمه بازنشنگی بیمه سامان و … اشاره کرد. به عنوان مثال مستمری مادام العمر خاورمیانه با پوشش تکمیلی از جمله طرح‌های کامل بیمه است که هر فرد می‌تواند از بدو تولد این بیمه نامه را تهیه کرده و از مزایای مستمری و پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نمایید. شرکت های بیمه ایران و بیمه سامان نیز طرح هایی دارند که بر اساس آن فرد بیمه شده میتواند از مستمری مدت معین بهرهمند شود

بهترین بیمه عمر برای کودکان ، همسر و والدین

علاوه بر مستمری بازنشستگی ، دریافت غرامت فوت برای بازماندگان نیز از مهتمرین مزایای خرید بیمه عمر می باشد. نکته ای که اغلب از آن غفلت می شود، ذکر ذینفعان بیمه نامه می باشد تا ذینفعان بتوانند بدون درگیری برای انجام امور اداری انحصار وراثت، نسبت به دریافت مبلغ عمر بیمه عمر اقدام کنند. با این اقدام، در اثر فوت سرپرست بدون تشریفات اداری و انحصار وراثت، ذینفعان سرمایه فوت بیمه عمر (به مبلغ چندده میلیون تومان با توجه به قرارداد بیمه عمر) را دریافت می کنند.

همچنین اینکه بیمه نامه عمر برای فرزند/والدین/همسر خریداری شود یا برای خود سرپرست خریداری شود، نیز مهم می باشد. افراد بعضا بیمه عمر را برای فرزند خریداری می کنند و فرزند را ذینفع قرار می دهند. در این صورت، در صورت فوت سرپرست، مبلغ سرمایه فوت به فرزند پرداخت نمی شود. در صورتی که اگر بیمه نامه برای سرپرست خریداری شود، و ذینفع فرزند و همسر باشد، در صورت فوت سرپرست، مبلغ سرمایه فوت بیمه عمر به فرزند یا همسر تعلق می گیرد که می تواند پشتوانه مالی بسیار خوبی برای آنها در صورت فوت سرپرست باشد.

 

مهمترین موضوع برای خرید بیمه عمر، تنظیم فرم پیشنهاد و قرارداد بیمه عمری می باشد که با توان مالی، شرایط سلامتی و خانوادگی شما تنظیم شده باشد. برای دریافت مشاوره رایگان بیمه عمر بر روی دکمه زیر کلیک کنید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۳۷۸۴ تماس بگیرد.

 

بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی

بیمه مرکزی ایران ، هرچند سال یک‌بار براساس نتایج نظرسنجی و معیارهای شفاف، شرکت‌های بیمه گر را رتبه‌بندی می‌کند. این رتبه بندی به انتخاب بهتر مشتریان کمک خواهد کرد. با برخی از مهمترین این معیارها آشنا شوید:

 • توانگری مالی : 
  شرکت بیمه گر چقدر توانایی عمل به تعهدات خود در آینده را دارد؟ طبعا شرکت های قابل اعتمادتر گزینه بهتری برای خرید بیمه هستند.
 • رضایت مشتری : 
  همانطور که از عنوان مشخص است، این معیار به ما اطلاع می دهد مشتریان فعلی شرکت، چه میزان از جبران خسارت، پاسخگویی و پشتیبانی شرکت بیمه رضایت دارند.
 • تعداد نمایندگان فروش حرفه ای
  یکی از موارد قابل توجه در رتبه بندی شرکت های بیمه از نظر بیمه مرکزی، تعداد شعب و نمایندگان بیمه عمر هر شرکت بیمه است. هر چه این تعداد بیشتر باشد دسترسی به خدمات بیمه‌‌‌‌ای سریع‌‌‌‌‌تر و راحت‌‌‌‌‌تر انجام می‌شود و شرکت بیمه موردنظر خدمات رسانی بهتری خواهد داشت.

در واقع تمام شرکت های بیمه تحت نظارت بیمه مرکزی می باشند. تفاوت شرکت های بیمه تنها در ارائه پوشش های بیمه ای متنوع می باشد.
برای خرید بیمه عمر مهم تر از نام شرکت بیمه، تنظیم مناسب قرارداد بیمه عمر می باشد. اگر قرارداد بیمه عمر متناسب با نیازهای شما تنظیم شده باشد، در صورت بروز خسارت یا اتمام دوره قرارداد بیمه عمر، می توانید از مزایای بیمه عمر به طور کامل استفاده نمایید.

 

بهترین بیمه عمر از نظر کارشناسان

کارشناسان بیمه براساس نیازهای شخص و همچنین آشنایی تخصصی با شرکت های بیمه و طرح های بیمه می توانند بهترین بیمه عمر را معرفی کنند. نحوه پرداخت خسارت شرکت های بیمه، نحوه سوددهی و تسلط به تنظیم فرم پیشنهاد بیمه عمر باعث شده است که مشاوره از متخصص بیمه عمر سبب کاهش سردگرمی در خرید بهترین بیمه عمر شود.

 

بهترین شرکت بیمه عمر از نظر مردم

می توان گفت وقتی مردم از شرکت بیمه ای بیشترین بیمه عمر را خرید کرده باشند، آن شرکت بهترین بیمه عمر از نظر مردم باشد. بر این اساس جدول زیر لیست تعداد بیمه نامه های عمر صادره توسط شرکت های بیمه را در سال ۹۷ نشان می دهد. همان طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، تعداد کل بیمه‌نامه‌های عمر صادر شده، ۲,۱۲۴,۲۶۷ عدد در سال ۹۷ می‌باشد که بیمه پاسارگاد با صدور ۱,۰۳۴,۱۳۲ بیمه‌نامه بیمه عمر، رتبه اول در فروش این بیمه را بین شرکت‌های دیگر کسب کرده است.

 

شرکت بیمهتعداد بیمه نامه های عمر صادر شده در سال ۹۷
بیمه پاسارگاد ۱,۰۳۴,۱۳۲
بیمه ایران۳۴۸,۷۳۴
بیمه ملت۱۰۷,۱۴۰
بیمه کوثر۱۰۱,۸۴۱
بیمه معلم۷۶,۹۳۱
بیمه سامان۶۱,۶۳۱
بیمه کارآفرین۴۴,۶۶۶
بیمه دانا۴۹,۶۶۸
بیمه پارسیان۳۳,۰۳۱
بیمه البرز ۲۷,۸۰۰
بیمه ما۳۹,۹۲۲
بیمه نوین ۳۰,۲۹۷
بیمه سرمد۱۹,۶۵۹
بیمه سینا۲۹,۶۳۵
بیمه رازی ۱۴,۲۵۵
بیمه دی ۵,۶۹۸
بیمه آرمان ۱,۸۷۶
بیمه تعاون ۶,۹۲۹
بیمه میهن۲,۷۵۷
بیمه خاورمیانه

شرایط و جدول بیمه عمر ایران

بیمه زندگی مان (بیمه عمر ایران) بیمه عمر مان ویژگی‌ها و مزایایی نسبت به طرح‌‌ های قبلی بیمه ایران دارد، ویژگی‌‌‌هایی مثل

 • عدم وجود محدودیت سنی برای صدور بیمه‌نامه عمر
 • پرداخت هزینه ابتلا به سرطان
 • امکان بازخریدی از ماه دوم قرارداد
 • و…

شرایط و جدول بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد در قالب دو طرح بیمه عمر و تامین آتیه و بیمه عمر به شرط فوت ارائه می‌شود که بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد پر طرفدارترین و کامل‌‌‌‌‌ترین طرح بیمه عمر این شرکت محسوب می‌گردد.
از مزایای مهم بیمه عمر پاسارگاد:

 • استفاده از پوشش بیمه درمان تکمیلی
 • پوشش بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی
 • پوشش امراض خاص برای ۵ بیماری
 • امکان دریافت تخفیف در سایر خرید بیمه از بیمه پاسارگاد

شرایط و جدول بیمه عمر خاورمیانه

بیمه خاورمیانه به عنوان یک شرکت بیمه تخصصی در حوزه بیمه های عمر فعالیت می کند. از مزایای مهم بیمه عمر خاورمیانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشش ۱۷ بیماری خاص
 • مبلغ بالای غرامت سرطان (۴۳۴ میلیون تومان)
 • کیف پول سود روزشمار
 • و….

شرکت های دیگر نیز طرح های بیمه عمر دارند. نرخ بیمه عمر مقدار مشخصی ندارد و با توجه به عواملی از جمله سن، جنسیت، وضعیت جهانی، تاریخچه سلامت خانواده، شغل و حرفه، انتخاب پوشش های متفاوت و تعیین میزان حق بیمه پرداختی به دلخواه شخص بیمه گذار، قابل تعیین است.

 

شرایط، مزایا، پوشش ها و طرح های بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری دارای مزایا و پوشش های متنوعی می باشد که در زیر به بخشی از مهمترین مزایای بیمه عمر اشاره شده است:

پرداخت اندوخته بیمه عمر به صورت یکجا یا مستمری

در صورت حیات بیمه شده و در پایان مدت بیمه نامه، شرکت های بیمه اندوخته بیمه عمر را به اضافه مجموع سودهای تعلق گرفته به آن پرداخت خواهند کرد. بیمه شده ها می توانند سرمایه بیمه عمر خود را به صورت یکجا یا مستمری دریافت کنند.

سپرده گذاری در بیمه عمر برای دریافت سود بیشتر

بر اساس قوانین بیمه مرکزی، بیمه گذار می تواند به جز پرداخت حق بیمه، مبالغی را هم به عنوان سپرده در بیمه عمر خود قرار دهد و از سود آن استفاده کند. همچنین امکان برداشت سپرده بیمه عمر در هر زمان وجود دارد، بدون اینکه بیمه شده نیاز به بازخرید یا توقف بیمه نامه داشته باشد.

دریافت مستمری ازکارافتادگی و غرامت نقص عضو

در صورت بروز حادثه و از کار افتادگی کامل و دائم، شخص بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می شود و می‌ تواند تا ۳ برابر حق بیمه پرداختی خود را به عنوان مستمری ازکارافتادگی از بیمه دریافت کند.
همچنین بیمه ‌شده می‌ تواند در صورت نقص عضو، تا ۲۰۰% سرمایه فوت خود را ( بسته به نوع شرکت بیمه) دریافت کند.

پوشش های فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه

بیمه شده ها با پرداخت اولین قسط از بیمه نامه خود مشمول این پوشش می شوند و از این طریق، دیگر نگران آینده ی خانواده خود در صورت بروز حادثه و فوت، نخواهند بود.
در زمان عقد قرارداد بیمه عمر، شخص بیمه شده می تواند تا ۱، ۲ و یا ۳ برابر سرمایه فوت خود را به عنوان پوشش فوت بر اثر حادثه انتخاب کند.
درصورت فوت هم شرکت بیمه سرمایه بیمه عمر را به اضافه اندوخته تشکیل شده تا زمان فوت، به ذی نفعان (که در قرارداد بیمه ذکر شده) پرداخت می کند.

دریافت وام از اندوخته بیمه عمر

یکی از مزایای بیمه عمر، امکان دریافت وام از اندوخته بیمه نامه است.
به این معنی که بیمه شده ها می توانند بدون نیاز به تشریفات اداری، ضامن یا وثیقه، حداکثر تا ۹۰ درصد اندوخته خود را به صورت وام دریافت کنند. در این حالت نیازی به بازخرید کردن بیمه عمر نیست و پوشش های این بیمه هم ادامه پیدا خواهد کرد.
امکان دریافت وام از بیمه عمر، پس از گذشت ۶ ماه تا ۲ سال (بسته به نوع شرکت انتخابی) وجود دارد و نرخ سود این وام، حداکثر ۴ درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به بیمه نامه عمر است.

پرداخت تکمیلی هزینه های پزشکی

در بسیاری از بیمه های عمر، هزینه های پزشکی ناشی از حادثه به بیمه شده پرداخت خواهد شد و این پوشش معمولا یک سقف حداکثری دارد.

مشخص کردن ذی نفع قرارداد بیمه

از دیگر مزایا و شرایط بیمه عمر می توان به این نکته اشاره کرد که، بیمه گذار حق دارد ذی نفع قرارداد را خود مشخص کند و در صورت تمایل هر سال آن را تغییر دهد.

انعطاف پذیری قرارداد بیمه عمر

شخص می تواند شرایط بیمه نامه خود را از نظر نحوه ی پرداخت، میزان مبلغ پرداختی و پرداخت حق بیمه در بازه های زمانی دلخواه مانند هر ماه، هر سه ماه، هر شش ماه و سالی یکبار تعیین کند.

هماهنگی بیمه عمر با تورم

سپرده های بانکی با گذشت زمان و در اثر تورم ارزش کمتری پیدا می کنند، به دلیل همین ویژگی، هماهنگی با تورم در بیمه نامه عمر ایجاد شده است که به شیوه های زیر امکان پذیر است:

اولین راهکار افزایش حق بیمه متناسب با درصد تورم بین ۵ تا ۲۵ درصد هر سال نسبت به سال قبل و متناسب با افزایش سرمایه فوت و اندوخته است.
راهکار بعدی افزایش حق بیمه با درصدی بیشتر از درصد افزایش سرمایه فوت است.
افزایش حق بیمه و ثابت نگه داشتن سرمایه فوت نیز راهکار دیگری برای هماهنگی با تورم است.

پوشش بیماری های خاص

یکی دیگر از مزایای مهم بیمه عمر این است که بیمه شده برای درمان بیماری های خاص تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. منظور از بیماری های خاص هم سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن است.
البته این پوشش مشروط به این است که بیمه شده قبل از ۶۰ سالگی و بعد از شروع بیمه عمر خود به این بیماری ها مبتلا شده باشد.
در زیر بیماری های تحت پوشش بیمه عمر آورده شده است:
بیمه عمر و درمانی

 

 

 

 

سوالات متداول در زمینه خرید بیمه عمر

مهمترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر کدام است؟

 • پوشش بیمه فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه ‌شده در اثر حادثه، سرمایه فوت بیمه عمر می ‌تواند تا سه برابر افزایش یابد.
 • پوشش ازکارافتادگی: پوشش از کار افتادگی به افرادی که شاغل هستند تعلق می‌گیرد. در صورت از کارافتادگی دائم و کامل بیمه ‌شده (که حداقل تا یکسال ادامه داشته باشد) تا پیش از سن ۶۰ سالگی، شرکت بیمه، حق‌ بیمه عمر را تا پایان مدت قید شده در قرارداد بیمه پرداخت می‌نماید .
 • پوشش بیماری‌های خاص: این طرح بیمه ‌شده را در برابر هزینه‌های بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و جراحی قلب باز (کرونر قلبی) پوشش می‌دهد.

آیا اشخاص بیمار هم می‌ توانند تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند؟

در مورد برخی از بیماری‌ها با نظر پزشک و دریافت حق‌ بیمه اضافی قابل بیمه شدن است، اما بیماری‌های لاعلاج قابل بیمه شدن نیستند.
در عین حال برای اینکه بیمه‌ گر و بیمه‌ گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش‌ نامه با دقت مطالعه و تکمیل گردد.

سود بیمه عمر چقدر می ‌باشد؟

سود بیمه عمر به دو صورت تضمینی و مشارکتی محاسبه می‌شود.
میزان سود تضمینی در سال اول ۱۶ درصد و برای دو سال بعد ۱۳ درصد و برای مدت اضافه بر چهار سال اول آن ۱۰ درصد می ‌باشد.
سود مشارکتی نیز متغیر است.

مقدار حق‌ بیمه عمر چقدر می ‌باشد؟

میزان حق‌ بیمه قابل پرداخت در هر شرکت بیمه متفاوت می ‌باشد و با توجه به میزان توان مالی افراد می‌ تواند متفاوت باشد.

آیا می‌ توان شرایط بیمه‌ نامه را تغییر داد؟

بله؛ در طول مدت قرارداد بیمه عمر و در سررسید هر یک از سنوات بیمه ای، می‌ توان شرایط بیمه‌ نامه را تغییر داد.

در صورت انحلال و ورشکستگی شرکت بیمه، سرمایه مشتری چه می‌شود؟

طبق ماده ۶۰ از قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران، مصوبه سال ۱۳۵۰، اموال موسسات بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد ۳۶ و ۴۶ تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏ گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشکستگى موسسه بیمه بیمه‏ گذاران و بیمه ‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران حق تقدم دارند و در میان رشته ‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.
موسسات بیمه نمی‏توانند بدون موافقت قبلى بیمه مرکزى ایران اموال خود را صلح حقوق نمایند و یا به رهن واگذار کنند و یا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند.
همچنین برخی شرکت های بیمه در ایران خود را بیمه اتکایی نیز می کنند تا در صورت بروز بحران مالی، از حمایت شرکت های بزرگ بیمه در جهان بهره مند شوند .

شرایط وام بیمه عمر چیست؟

در بیمه ‌های عمر بیمه ‌گذار می‌ تواند طبق شرایط زیر وام دریافت نماید:
وام تا سقف ۹۰ درصد ارزش بازخریدی بیمه‌ نامه عمر در پایان ماه ششم به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.
باز پرداخت وام دریافت شده حداکثر طی ۳۶ قسط و سه سال است.
سود تعلق گرفته به وام بیمه عمر حداکثر ۴ درصد بیش از سود تضمینی است که به اندوخته این بیمه‌ نامه تعلق می‌گیرد.
همچنین این وام نیاز به هیچ تضمینی ندارد و بدون هیچگونه تشریفاتی طی چند روزه کاری به حساب بیمه‌گذار واریز می‌شود.

 

خرید بهترین بیمه عمر

در انتخاب بهترین بیمه عمر هدف بیمه گذار از خرید این بیمه بسیار مهم است.
افراد بیمه گذار می توانند هدف های متفاوتی ازجمله اهمیت پوشش های این بیمه به تنهایی، سرمایه گذاری بلندمدت از طریق خرید بیمه عمر، نحوه و پرداخت خسارت به موقع هر شرکت بیمه، میزان توانگری مالی شرکت های بیمه و … داشته باشند و به طبع بهترین بیمه عمر با توجه به هدف هر فرد، متفاوت است. مهمترین موضوع برای خرید بهترین بیمه عمر، قرارداد بیمه عمری می باشد که با توان مالی، شرایط سلامتی و خانوادگی شما تنظیم شده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا