دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
1,976 بازدید
در ثبت شرکت و ثبت برند توسط (120 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
با درود فراوان.

مدتی پیش (حدود شش ماه قبل) اقدام به ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود کردم و یک دفتر برای محل فعالیت اجاره کردیم. در طول مدت گرفتن مجوزات لازم برای ثبت شرکت ، به طور مداوم از اتاق اصناف شهرستان نامه هایی دریافت کردیم مبنی بر الزام به اخذ پروانه کسب. طی جلسات متعددی که با کارشناس و بازرسین اتاق اصناف داشتم و ضمن توضیحاتی که در خصوص فعالیت خودمون در قالب شرکت مهندسی دادم این دوستان با استناد به ماده و قانون های مختلف بنده رو ملزم به دریافت جواز کسب کردند. شرح فعالیت شرکت در زمینه های اتوماسیون صنایع ، بهره وری و سیستم های کنترلی هستش. در واقع ما فقط کار خدماتی ارائه میدیم و به عنوان فروشگاه فعالیت نمیکنیم. البته در برخی از پروژه ها کارفرما تأمین تجهیزات رو بر عهده ی ما میگذاره ، اما در اصل ما خرده فروش نیستیم.

بعد از گذشت حدود 4 ماه مراحل ثبت شرکت انجام شده و امروز تأییدیه ثبت شرکت رو گرفتم و برای تشکیل پرونده مالیاتی به سازمان امور مالیاتی رفتم. اما با کمال تعجب به بنده گفتند که شما نمیتونید برای یک کد پستی درخواست دو پرونده ی مالیاتی بکنید و میبایست برای ابطال جواز کسب اقدام کنید!! و یا مکان دیگری رو برای دفتر شرکت در نظر بگیرید!

بنده چیزی حدود چهار ماه درگیر گرفتن جواز کسب بودم و در حدود 2.5 میلیون تومان هم هزینه کردم و حالا هنوز چهار ماه نگذشته که باید این جواز رو باطل کنم!!

خواهش میکنم در این خصوص بنده رو راهنمایی بفرمائید.  سپاسگزارم.
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (94,840 امتیاز)
الزام برای دریافت چوازکسب سختگیرانه بوده است ومعمولا اداره دارایی براساس روال نمیتواند یک کدپستی رابرای 2شرکت درنظربگیرد ..دراین مورد بااداره دارایی مذاکره کنید که بتوانید 2 اتاق جداگانه دریک اپارتمان برای 2 محل فعالیت وجوددارد مثل پزشکان ووکلا

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.