باز هستیم
+2 امتیاز
733 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
ماده 47 قانون مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,380 امتیاز)
ویرایش شده توسط

ماده 47 قانون مالیات بر ارزش افزوده

  1. اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر در داخل کشور با وسایل نقلیه زمینی ، دریایی و هوایی می‌نمایند ، مکلفند پنج درصد ( 5% ) ) بهاء‌بلیط موضوع بند ( الف ) ماده ( 43 ) این قانون را با درج در بلیط و یا قرارداد حسب مورد ، به عنوان عوارض از مسافران اخذ و عوارض مذکور مربوط به هرماه را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری محل فروش بلیط واریز نمایند.
  2. مالکان خودروهای سواری و وانت دوکابین اعم از تولید داخل یا وارداتی مکلفند عوارض سالیانه خودروهای متعلق به خود ، موضوع بند ( ب ) ماده ( 43 ) این قانون را به نرخ یک در هزار قیمت فروش کارخانه ( داخلی ) و یا مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی ( وارداتی ) بر اساس قیمت‌های مندرج در جداولی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌گردد ، محاسبه و به حساب شهرداری محل واریز نمایند.
  3. تولیدکنندگان انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین تولید داخل ( به استثناءخودروهای سواری که به عنوان خودروهای عمومی شماره گذاری می شود ) ) مکلفند مالیات و عوارض موضوع بند ( ج ) ماده ( 43 ) این قانون را در تاریخ فروش با درج در اسناد فروش از خریداران اخذ و مالیات و عوارض مذکور را حسب مقررات موضوع ماده ( 21 ) به ترتیب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور و حساب تمرکز وجوه به نام وزارت کشور که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌شود ، واریز نمایند.
  • تبصره 1 ماده 47 - وارد کنندگان یا مالکان خودروهای سواری وانت دو کابین وارداتی ( به استثناءخودروهای سواری که عنوان خودرو عمومی شماره گذاری می‌شوند ) ) حسب مورد مکلفند قبل از شماره گذاری با مراجعه به ادارات امور مالیاتی شهر محلل شماره‌گذاری نسبت به پرداخت مالیات و عوارض موضوع این ماده اقدام نمایند.
  • تبصره 2 ماده 47 - نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( معاونت راهنمایی و رانندگی ) مکلف است قبل از شماره‌گذاری انواع خودروهای سواری و وانت دوو کابین‌وارداتی به استثناءخودروهای‌سواری و عمومی درون‌شهری یا برون‌شهری ، گواهی پرداختت مالیات و عوارض را از وارد کنندگان یا مالکان حسب‌موردأخذ و ضمیمه اسناد مربوط نموده و از شماره‌گذاری خودروهای مزبور که مالیات و عوارض آن پرداخت نشده است ، خودداری نماید.
     گواهی مزبور توسط اداره امور مالیاتی پس از وصول وجوه متعلق صادر خواهد شد.

مشاهده قانون کامل مالیات بر ارزش افزوده :

قانون مالیات بر ارزش افزوده با آخرین اصلاحات


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 892 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,466 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 621 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
+1 امتیاز
1 پاسخ 4,920 بازدید
سوال شده بهمن 14, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
تماس با ما
درباره ما
بلاگ
قوانین و شرایط
حریم خصوصی

آدرس:  تهران، چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور، برج فناوری دانشگاه امیر کبیر، واحد 102  ​

تلفن: 02191023784 

ایمیل: info@bidbarg.com 


مجوز اینماد - Enamad Trust Certificate

 

مجوز نماد اعتماد الکترونیک

Zarinpal Trust Certificate

پرداخت امن با زرین پال

 

...