برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
708 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
ماده 21 قانون مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,000 امتیاز)

ماده ۲۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده

مودیان مالیاتی مکلفند ، اظهارنامه هر دوره مالیاتی را طبق نمونه و دستورالعملی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و اعلام می‌شود ، حداکثر ظرف پانزده روز از تاریخ انقضاء هر دوره ، به ترتیب مقرر تسلیم و مالیات متعلق به دوره را پس از کسر مالیات هایی که طبق مقررات این قانون پرداخت کرده‌اند و قابل کسر می‌باشد ، در مهلت مقرر مذکور به حسابی که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی ( خزانه‌ داری کل کشور ) تعیین و توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌گردد ، واریز نمایند.

  • تبصره ۱ ماده ۲۱ – چنانچه مدت فعالیت شغلی مودی کمتر از مدت یک دوره مالیاتی باشد ، تکلیف مقرر  در این ماده نسبت به مدت یاد شده نیز جاری می‌باشد.
  • تبصره ۲ ماده ۲۱ – اشخاص حقیقی و حقوقی که بیش از یک محل شغل یا فعالیت دارند ، تسلیم  اظهارنامه و پرداخت مالیات برای هر محل شغل یا فعالیت به‌طورر جداگانه الزامی است .
  • تبصره ۳ ماده ۲۱ – در مورد کارگاه ها و واحدهای تولیدی ، خدماتی و بازرگانی که نوع فعالیت آنها ایجاد  دفتر ، فروشگاه یا شعبه در یک یا چند محل دیگر را اقتضاء نماید ، تسلیم اظهارنامه واحد مطابق‌دستورالعملی‌است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌گردد.
  • تبصره ۴ ماده ۲۱ – مودیانی که محل ثابت برای شغل خود ندارند ، محل سکونت آنان از لحاظ تسلیم  اظهارنامه و سایر امور مالیاتی مناط اعتبار خواهد بود.

مشاهده قانون کامل مالیات بر ارزش افزوده :

قانون مالیات بر ارزش افزوده با آخرین اصلاحات


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...