درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
255 بازدید
در مالیات ارزش افزوده توسط
ماده 21 قانون مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (16,500 امتیاز)

ماده ۲۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده

مودیان مالیاتی مکلفند ، اظهارنامه هر دوره مالیاتی را طبق نمونه و دستورالعملی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین و اعلام می‌شود ، حداکثر ظرف پانزده روز از تاریخ انقضاء هر دوره ، به ترتیب مقرر تسلیم و مالیات متعلق به دوره را پس از کسر مالیات هایی که طبق مقررات این قانون پرداخت کرده‌اند و قابل کسر می‌باشد ، در مهلت مقرر مذکور به حسابی که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی ( خزانه‌ داری کل کشور ) تعیین و توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌گردد ، واریز نمایند.

  • تبصره ۱ ماده ۲۱ – چنانچه مدت فعالیت شغلی مودی کمتر از مدت یک دوره مالیاتی باشد ، تکلیف مقرر  در این ماده نسبت به مدت یاد شده نیز جاری می‌باشد.
  • تبصره ۲ ماده ۲۱ – اشخاص حقیقی و حقوقی که بیش از یک محل شغل یا فعالیت دارند ، تسلیم  اظهارنامه و پرداخت مالیات برای هر محل شغل یا فعالیت به‌طورر جداگانه الزامی است .
  • تبصره ۳ ماده ۲۱ – در مورد کارگاه ها و واحدهای تولیدی ، خدماتی و بازرگانی که نوع فعالیت آنها ایجاد  دفتر ، فروشگاه یا شعبه در یک یا چند محل دیگر را اقتضاء نماید ، تسلیم اظهارنامه واحد مطابق‌دستورالعملی‌است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌گردد.
  • تبصره ۴ ماده ۲۱ – مودیانی که محل ثابت برای شغل خود ندارند ، محل سکونت آنان از لحاظ تسلیم  اظهارنامه و سایر امور مالیاتی مناط اعتبار خواهد بود.

مشاهده قانون کامل مالیات بر ارزش افزوده :

قانون مالیات بر ارزش افزوده با آخرین اصلاحات


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...