باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (60,190 امتیاز)
ویرایش شده توسط
 
بهترین پاسخ

بعد از اجرای کامل قانون پایانه های فروشگاهی، به موجب فراخوان‌های سازمان امور مالیاتی، مودیان مالیاتی موظف به ثبت نام و عضویت در سامانه مودیان و در صورت لزوم، استفاده از پایانه‌های فروشگاهی خواهند بود.

بر اساس قانون پایانه های فروشگاهی هر مودی که به مصرف کننده نهایی کالا یا خدمات ارائه میکند ملزم به ثبت یک پایانه فروشگاهی استاندارد در سامانه مودیان مالیاتی میباشد. در واقع در اینجا تفاوتی بین اشخاص حقیقی یا حقوقی وجود ندارد و ملاک ارائه خدمات به مصرف کننده نهایی است. سایر مودیان که کالا یا خدمات به مصرف کننده نهایی ارائه نمیکنند فقط کافی است که در سامانه مودیان مالیاتی ثبت نام کنند و صورتحساب های الکترونیکی از قبیل فاکتورهای خرید و فروش خود را در این سامانه ثبت کنند.

منظور از پایانه فروشگاهی استاندارد، دستگاه کارتخوان، درگاه پرداخت اینترنتی، صندوق فروشگاهی، رایانه یا هر پایانه ای میباشد که با یک شناسه یکتا مشخص شده است. در واقع با ثبت پایانه فروشگاهی تمامی صورتحساب هایی که یک سمت آن مصرف کننده نهایی است به صورت خودکار در سامانه مودیان مالیاتی قابل شناسایی است.

در ماده ۲۲ و ۲۳ قانون پایانه های فروشگاهی جریمه های عدم ثبت پایانه فروشگاهی، عدم ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی، عدم صدور صورتحساب الکترونیکی و ... آورده شده است. توجه داشته باشید که ۵۰ درصد جریمه های مربوطه غیر قابل بخشودگی می باشد.

بیشتر بخوانید: قانون سامانه مودیان


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 2,480 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 380 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...