عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
78 بازدید
سوال شده قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط (21,410 امتیاز)
2 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (21,410 امتیاز)
در این بیمه نامه , مسئولیت مدنی مسئول فنی بیمارستان در مقابل بیماران و اشخاص ثالث بیمه میگردد.

یعنی اگر در جریان کار مسئول فنی بیمارستان , حادثه ای رخ دهد که منجر به خسارت جسمانی به بیماران و اشخاص ثالث گردد و بیمه گذار قانونا مسئول به جبران خسارت گردد , خسارت از طریق این بیمه نامه جبران میگردد.

این بیمه نامه فقط خسارتهای بدنی را پوشش میدهد و خسارتهای مالی به هر نوعی که باشد پوشش نخواهد داشت.

بیمه آسیا نمایندگی میناافشاری کد4841
دارای دیدگاه قبل توسط (25,380 امتیاز)
در یک بیمارستان، خسارت هایی که ممکن است از قصور مسئول فنی بیمارستان سر بزند، ماهیت جانی دارد.
این بخش از مسولیت را مسولیت حرفه ای می نامند که در جریان شغل و حرفه شخص صورت می گیرد.

ولی در پاره ای از اوقات که خسارت های وارده به جان و اموال اشخاص ثالث صورت می گیرد، هم جنبه مالی دارد و هم جنبه جانی که ناشی از فعالیت های عمومی می شود و ارتباط چندانی با حرفه پزشک و مسئول فنی بیمارستان ندارد.

فرض کنیم در یک بیمارستان، مسئول فنی دستور می دهد که یک سری اقدامات پزشکی برای یک بیمار انجام شود که از این ناحیه به بیمار خساراتی وارد می شود و باعث از کار افتادگی و یا نقص عضو گردد. در این جا خسارات واقع شده ممکن است دربرگیرنده هزینه پزشکی مجدد و غرامت نقص عضو و از کار افتادگی باشد. چنانچه بیمه نامه مسئولیت حرفه ای داشته باشد، از این محل پرداخت می گردد.

اما در صورتی که به خاطر عملیات عمرانی در یک بیمارستان، فردی با خودروی خودش دچار سانحه شود و بیمارستان مسئول شناخته شود، اینجا ممکن است علاوه بر خسارت های جانی و هزینه پزشکی، شامل خسارت وارده به اموال شخص ثالث هم بشود.
پس می بایست علاوه بر داشتن بیمه نامه مسئولیت حرفه ای، بیمه نامه مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثال را هم تهیه کند.
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (25,380 امتیاز)
چنانچه بیمارستان مسئول جبران خسارت وارده به اموال مراجعین (خسارت های مالی ) شناخته شود، می بایست حتما این کار را انجام دهد. اگر بیمه نامه مسئولیت مدنی داشته باشد و پوشش مالی مندرج در بیمه نامه کفاف این اخسارت واقع شده را بدهد، حتما پرداخت خواهد شد ولی در هر صورت هر شخص مسئول جبران خسارت های وارده به اموال و  جان اشخاص ثالث، ناشی از فصور و کوتاهی و ترک فعل خود، است.
.................................................................
محمد کولیوند
***********************************************
مشاور خرید بیمه نامه در کلیه رشته های اموال،اشخاص، مسولیت، مهندسی و بیمه های خاص
***********************************************
قبول وکالت دریافت خسارت از شرکت های بیمه
برای مشاوره تلفنی و حل سریع مشکل خود کلیک کنید

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...