درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
180 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (190 امتیاز)
درپایان سومین سال تصادف جرحی شخص ثالث وصدور رای دادگاه شرکت بیمه مبنای پرداخت را سال قبل درنظر میگیرد،چون در رای تجدیدنظر تغییری در احکام دادگاه ازنظر پزشکی صورت نگرفته و فقط شما به شاکی رضایت داده اید.

ملاک شرکت تاریخ حکم اول و مبنای دیه آن سال که پارسال است میباشد.

آیا این روش پرداخت قانونی است . پایمال کردن حق یک مصدومی که هنوز گرفتارصدماتشه؟راهکاری جهت برخورد با اینجور شرکتها وجوددارد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (27,220 امتیاز)
با سلام .... طبق ماده 13 قانون بیمه شخص ثالث دیه تعلق گرفته به شخص ثالث به قیمت یوم الاداء پرداخت میگردد. البته در صورتیکه افزایش دیه با تاخیر تعمدی و یا بی مورد از سوی زیاندیده صورت گیرد و یا با اعتراض و تجدید نظر بی مورد موجب تاخیر در پرداخت گردد بیمه گر تعهدی در اینخصوص ندارد.

لکن در صورتیکه مطمئن هستید بیمه گر مسبب تاخیر در پرداخت و افزایش میزان دیه بوده است اعتراض خود را اعلام و مابه التفاوت آن را دریافت کنید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...