دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
783 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)
باسلام

ببخشید

پدربنده عابرپیاده بودن که موتورسیکلت باهاشون تصادف کرد ومنجربه فوت پدر شد تصادف در ماه های حرام اتفاق افتاد (سال۹۶)ودرحکم صادره علاوه بر پرداخت دیه کامل مسلمان در ماههای حرام مقدار ۱۷درصد هم نیز دیات غیر مسری قید شده گویا مبلغی نزدیک به ۳۴۸ میلیون به نرخ سال۹۷ می باشد راننده گواهینامه ندارد

حالا خانواده راننده مقصربعد از یکسال آمدن وبه ما میگویندکه شرکت بیمه گفتن که فقط نیمی ازاین مبلغ را پرداخت میکنیم ومابقی را خود راننده جور کنه ! میخواستم بدانم که آیا واقعا شرکت های بیمه گر میتوانند همچین کاری راکنند و دیه را کامل پرداخت نکنند ؟!

ممنون ازراهنماییتون
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (28,140 امتیاز)
با سلام .... بر اساس بند پ ماده 15 قانون بیمه اجباری شخص ثالث در صورتیکه راننده مقصر حادثه فاقد گواهینامه بوده و یا گواهینامه او متناسب با وسیله نقلیه نباشد شرکت بیمه گر مکلف به پرداخت خسارت بدون هیچ قید وشرط و اخذ تضمین، به زیانددیگان بوده و پس از آن میتواند از طریق مراجع قانونی برای بازیافت تمام یا بخشی از وجوه پرداخت شده به راننده مقصر مراجعه کند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.