درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
523 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (100 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
با سلام. کارگر قرارداد شفاهی کار مستمر بودم اخراج شدم مرحله دیوان را طی نمودم و از هیات حل اختلاف مرجع هم عرض رای کارگری دایم برای بنده صادر شد.در مرحله اجرای رای در اجرای احکام هستم. طی تماس تلفنی که با کارفرما داشتم ایشان گفتند در صورتی ابقا به کار خواهم شد که همانروز موقع اجرای رای با مامور کلانتری،قرارداد کتبی تنظیمی و با تاریخ اتمام تا پایان سال 97 را امضا نمایم وگرنه بازگشت به کار صورت نخواهد گرفت(در صورتی که ریاست محترم اجرای احکام، شرطی برای ابقا به کار کارگر تعیین نکرده)

سوال مهم1. بنده تمایلی ندارم قرارداد شفاهی ام به کتبی تبدیل گردد آیا کارفرما میتواند بنده را تحت فشار قرار دهد قرارداد کتبی امضا نمایم ؟آیا قانون این اجازه را به کارفرما داده؟

2.امضای قرارداد تاریخ دار یعنی تبدیل قرارداد دایم به موقت، آیا قانون این اجازه را به کارفرما داده؟

3. اگر بنده قرارداد کتبی تاریخدار  را امضا نکنم کارفرما میتواند ابقا به کارم ننماید؟ آیا شرط گذاری کارفرما جهت ابقا به کار کارگر، تخلف نیست؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)
در صورتی که در اداره کار و دیوان عدالت اداری ، دائمی بودن و نداشتن قرارداد کتبی شما احراز شده باشد ، امضای قرارداد کتبی و موقت تحت فشار کارفرما تأثیری در ماهیت استخدام شما نخواهد داشت. ضمن اینکه باید این موضوع را به اداره کار اطلاع دهید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...