درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
614 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (550 امتیاز)
با سلام

تبصره ۱ ـ در موارد زير صندوق نمي تواند براي بازيافت به مسبب حادثه رجوع كند:

۱ ـ در موارد جبران كسري پوشش بيمه نامه ناشي از افزايش مبلغ ريالي ديه (پرداخت خسارت به استناد ماده ( ۱۳) اين قانون

در این  که نوشته(پرداخت خسارت به استناد ماده ( ۱۳) اين قانون) ینی چی؟؟؟؟؟توضیح کامل
متشکرم
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (28,140 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

باسلام ... در پاسخ این پرسش باید ابتدا به متن ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث مصوب 95 اشاره کنم که تصریح میکند حداقل مبلغ بیمه موضوع این قانون در بخش خسارت بدنی به میزان دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام بوده و در هر حال بیمه گذار موظف به اخذ الحاقیه نمیباشد.

ماده 13 این قانون نیز بیمه گر و صندوق را مکلف به پرداخت خسارت بدنی به قیمت یو م الاداء نموده است. لذا حتی اگر بیمه گر در بخش خسارت بدنی مبلغی مازاد بر پوششهای بیمه نامه را در اثر افزایش سالانه دیه پرداخت نماید میتواند مابه التفاوت پرداختی را از  صندوق مطالبه نماید.

لکن تبصره 1 ماده 25 نیز این بخش از پرداختی بیمه گر یا صندوق را که ناشی از کسری پوشش بیمه نامه در اثر افزایش دیه سالانه میباشد را غیرقابل بازیافت از مسبب حادثه اعلام نموده است.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (550 امتیاز)
با تشکر اذ جواب شما دوست گرامی

ایا بیمه نامه هایی که قبل از تاریخ 95.3.29 صادر شدند و هنوز بیمه و صندوق مبلغی را  به زیان دیده پرداخت نکرده  ایا با قانون  قدیم پرداخت میشه یه قانون تصویب شده در سال 95؟

با تشکر
قبل توسط (28,140 امتیاز)

درود .... طبق ماده 65 قانون شخص ثالث مصوب 95 : بیمه نامه های صادره پیش از لازم الاجرا شدن این قانون مشمول قانون زمان صدور خود هستند. لکن در هر حال احکام بندهای الف و ب ماده 4 و مواد 11-19-22-25-30- و ماده 32و تبصره های آن،مواد 36--37-38-49-50 و 60 در مورد بیمه نامه هایی که هنوز خسارات تحت پوشش آنها پرداخت نشده نیز لازم الرعایه است.

قبل توسط (550 امتیاز)
با تشکر از شما دوست عزیز ..

من فقط اینو میخام بدونم

من که قبل از قانون جدید تصادف کردم  ینی سال 94  و  الان بهم 50 ملیون بهم مابعد التفاوت خورده و اون تفاوت رو توسط صندوق پرداخت شده .

ایا با توجه به ماده های 13 و 25  و 65    صندوق  حق بازیافت از من رو داره؟
قبل توسط (28,140 امتیاز)
سلام و درود .... باتوجه به ماده 65 اگر پرونده شما بعد از تصویب قانون جدید تکمیل و پرداخت خسارت شده است پس صندوق نمیتواند مابه التفاوت را از شما بازیافت نماید.
قبل توسط (550 امتیاز)
شرمنده اگه سوالام زیاد شد

اخه ماده 13 جز مواردی نیست که در ماده 65 بهش اشاره شده باشه

و در ماه 25 ت1بند1 نوشته پرداخت استناد به ماده 13

....... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قبل توسط (28,140 امتیاز)
درود... موضوع ماده 13 جدید نیست در قانون قبلی هم دیه یو الادا بوده است.
قبل توسط (28,140 امتیاز)
درود... دیه شرعاً یوم الاداء است. در قانون قبلی هم این بود فرقی که کرده اینه که در قانون جدید مازاد بعهده شرکت بیمه گر و صندوق میباشد. ولی قبلاً مقصر باید پرداخت میکرده و یا به زندان می رفت. مازاد خسارت شما را صندوق پرداخته است و این طبق قانون جدید بوده.
قبل توسط (550 امتیاز)
با تشکر از شما

بله  صندوق پرداخت کرده  اما الان از من شکایت  کرده که بیا اقساط بده......

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...