درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
4,025 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)
با سلام خدمت شما کارشناسان محترم و زحمت کش بیدبرگ:

من بهمن 96 ماشینمو بیمه شخص ثالث کردم،حالا سوالم اینه از شما چون نرخ دیه در سال 97 افزایش پیدا کرده خدای ناکرده اگه در سال 97 من با عابری تصادف کنم و ایشان فوت کنن بیمه جوابگوی دیه کامل ایشان خواهد بود?

ممنون میشم جواب بدین
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (940 امتیاز)
با استناد به ماده 8 قانون بیمه اجباری خسارات وارده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب سال 1395 بیمه گذار موظف به اخذ الحاقیه نمی باشد .

همچنین مطابق ماده 13 قانون فوق الذکر ، شرکت بیمه گر مکلف است خسارات بدنی اشخاص ثالث را به قیمت یوم الادا پرداخت نماید .

با تشکر

محمد هدایتی راد

کارشناس حقوق بیمه

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (1,540 امتیاز)
سلام

بله بیمه شما جوابگوی خسارت احتمالی شما است .

به موجب تصویب قانون مجازات سال 95 ، دیگر با افزایش نرخ دیه و تغییر سال نیازی به دریافت الحاقیه افزایش تعهدات نمی باشد .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...