عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
0 امتیاز
142 بازدید
سوال شده قبل در سایر قوانین کار توسط (110 امتیاز)
با سلام و احترام

بنده در شرکتی کار میکردم بصورت قرار داد موقت.

ابتدا سه ماه بصورت کار اموزی و بعد با صحبت با کارفرما دوران کاراموزی 2ماه شد و برای ما سوم بصورت ادازه کار

برای دوران کاراموزی حقوق 400 و برای ماه سوم 930

حقوق ماه اول دریافت شد ولی ماه دوم و سوم دریافت نگردید و بابت این تاخیر به کارفرما اعتراض شد ولی کارفرما در جواب گفتن ک فلان پروژه رو تکمیل کن تا همون موقع پول را به حسابت واریز نمایم بنده امتناع کردم و در جواب گفتم من با شما پروژهای قرارداد ندارم و لطفا حقوق رو واریز کنید تا بیام پروژه رو تکمیل کنم.

ولی ایشون قیول نکردن و من هم نرفتم دیگ سر کار ولی از قرار دادم ی چند ماه مونده بود.

همچنین طبق توافق قراز شد سه ماه بیمه رد بشه ولی یکماه رد شده

همچینی ایشون هزینه رفت و امد ماموریتم ندادن و من مجبور بودم از جیب خودم بده ایا من میتوانم شکایت کنم از ایشون و ایشون میتوانند از من بابت غیبت در محل کار و ترک کار شکایت کند لطفا راهنمایی کنید با شکر
1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (2,780 امتیاز)
سلام - متاسفانه تصور اشتباه اکثر مدیران وکارفرمایان بر این است که کار کارآموزی را به معنای انجام کار رایگان میدانند. درحالت کارآموزی کلیه حقوق و مزایای قانونی بر اساس حداقل دستمزد مصوب قانون کار به کارآموز تعلق میگیرد و همچنین بیمه آن به نسبت کارکرد کارآموز میباید اعمال و درج گردد.

کارآموز همانند سایر کارکنان مستحق دریافت عیدی وسنوات و سایرمزایای قانونی خواهد بود و کارفرما نمیتواند مبلغی را کمتر از حداقل قانونی اداره کار به وی پرداخت نماید.

بنابراین با توجه باینکه جنابعالی در ماه اول مبلغ 400 هزارتومان دریافت داشته اید میتوانید با ارائه مستندات لازم نسبت به وصول مابه تفاوت حق و حقوق خود اقدام نمایید. علاوه بر وصول حقوق ایام کار مشمول دریافت عیدی - سنوات - بازخریدمرخصی و سایر مزایای قانونی خواهید بود.

لازم بذکر است چنانچه با کارفرمای خود دارای قرارداد مکتوب کارآموزی بوده اید مکلف میباشید به ازای قرارداد خود  برای کارفرما کار نمایید ( با دریافت حقوق قانونی) مگر اینکه طرفین تمایل به ادامه همکاری نداشته باشند. علی ایحال جنابعالی مشمول دریافت کلیه مزایای قانونی از ابتدای کار خود میباشید.

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...