درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
417 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط (75,510 امتیاز)
سلام

در تبلیغات فروش بیمه عمر در مترو دیدم که نوشته اند در بیمه عمر می توان مانند بیمه تامین اجتماعی مستمری مادام العمر دریافت کرد. مستمری بازنشستگی در بیمه عمر چه فرقی با مستمری بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی داره؟ ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (13,980 امتیاز)
با سلام.

در بیمه های عمر بر خلاف بیمه های اجتماعی، در انتهای قرارداد فقط اندوخته ای که در بیمه نامه دخیره شده است را می توانند محاسبه کنند و تبدیل ان به حقوق طبق بخش نامه بیمه مرکزی در حال حاضر غیر قابل اجرا می باشد.

در بیمه های عمر تمامی محاسبات با نظارت و شفافیت برای بیمه مرکزی انجام می شود و مورد تایید اوست که تمامی بیمه های عمر تمامی شرکت ها را تضمین کرده. ولی درباره حقوق مستمری همچنان نحوه محاسبه و فرمول حقوق از طرف بیمه مرکزی مشخص نشده است. لذا تبلیغات پرداخت مستمری در حال حاضر اعتباری ندارد ولی ممکن است در آینده این کمبود در صنعت بیمه کشورمان حل شود.

برای مشاوره بیمه های عمرمی توانید به قسمت مشاوره خرید بیمه در سایت مراجعه کنید و از مشاوره رایگان مشاوران بیدبرگ استفاده کنید. تا بتوانید با آگاهی کامل بیمه نامه عمر برای خود و خانوادتان تهیه نمایید.
________________________________
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید.
0 امتیاز
قبل توسط (56,040 امتیاز)
با سلام ،

طبق آیین نامه 68 و 68/2 بیمه مرکزی ج.ا.ا. ، شرکت های بیمه می توانند  بیمه های عمر به شرط حیات ، مختلط را بصورت مستمری پرداخت نمایند .

در حال حاضر بیمه های مختص بازنشستگی در شرکت های بیمه موجود می باشد که در جدول مورد نظر این بیمه ها میزان مستمری را در پایان قرارداد بصورت 5 ساله ، 10 ساله ، 20 ساله و مادام العمر نشان می دهند .

در دیگر شرکت های بیمه در حال حاضر فقط در انتهای بیمه نامه مبلغ حاصل شده از سود شما ( تضمینی + مشارکت در منافع ) را پرداخت می نمایند و این اهرم در اینگونه شرکت ها نیز جهت تبدیل ابنگونه بیمه نامه ها در آخر قرار داد به بیمه های مستمری موجود می باشد ، که به احتمال زیاد در سال های آینده شاهد آن نیز خواهیم بود.

موفق و مانا باشید در پرتو خداوند قادر مطلق

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...