درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
552 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (430 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام

علت اختلاف قيمت براي بيمه شخص ثالث با شرايط يكسان نزد بيمه هاي مختلف چيست؟

بسيار ديده شده كه با در دست داشتن برگه بيمه ثالث و مراجعه به دفتر بيمه اي مبلغ رو حدود 700 تعيين كردند.دقايق بعد با مراجعه به دفتر شركت ديگري دقيقا با همان شرايط حدود 500 !!! دليل اين همه اختلاف قيمت چيست؟

با تشكر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,660 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
در سال های قبل شرکت های بیمه علاوه بر تخفیفات عدم خسارت، بعضا تخفیفات شرکتی هم داشتند و بسته به نوع خودرو و هر مشتری، از 5 تا 30 35% تخفیف در نرخ های مصوب، اعمال می شد. اما با توجه به توافقی که بین بیمه گرها صورت گرفت، از تیرماه 95 همه شرکت ها خود را ملزم به رعایت نرخ مصوب نمودند و تنها برای پرداخت های نقدی 2.5% تخفیف قائل شدند. با این وجود در برخی از موارد همچنان اختلافات جزئی پیدا می شود.

در مورد اکثر خودروهای در حال تردد در سطح کشور، چنانچه نرخ مصوب بیمه مرکزی را رعایت کنند و تخلفی رخ ندهد، بیمه یک ساله نزد شرکت های مختلف یکسان است.

در مورد برخی از خودروها، مثلا تیبا، بعضی شرکت ها آن را جزء 4سیلندر حساب می کنند و برخی جزء دسته پراید و پیکان که حق بیمه کمتری دارد.

در مورد بیمه نامه های کمتر از یک سال، برخی به صورت روزشمار محاسبه می کنند و برخی به صورت کوتاه مدت. نرخ های روزشمار به مراتب کمتر از نرخ های کوتاه مدت است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...