عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
0 امتیاز
88 بازدید
سوال شده قبل در مرخصی زایمان توسط (110 امتیاز)
با سلام.

قرارداد کاری بنده با کارفرمایی که در آنجا کار میکنم تا تاریخ 96/4/15 می باشد. از تاریخ 96/2/16 الی زمان زایمان بعلت عمل سرکلاژ که انجام دادم توسط کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی به من مرخصی استعلاجی داده اند. در این شرکت هم 2 سال است کار میکنم و برایم بیمه رد میشود.

لذا در تاریخ 96/4/14 زایمان کرده ام ولی کارفرما به من گفته که دیگر چون زایمان کرده ای و قبل از زایمان هم دو ماه مرخصی استعلاجی رفته ای قراداد جدید نمیبندم و اخراج هستی.

سوالم این است که آیا با توجه به اینکه زایمان بنده در زمانی انجام شده است که هنوز دو روز تا پایان قراردادم مانده بود کارفرما می تواند این کار را انجام دهد و چگونه میتوانم از مرخصی زایمانم استفاده کنم.

با تشکر
1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (54,780 امتیاز)
با سلام

1-کارفرما تا 2 سال بعد از زایمان نمی تواند شما را اخراج کند .

2-به غیر از دورانی که توسط کمیسیون پزشکی استراحت تان تائید شده است  6 ماه دیگر می توانید از مرخصی زایمان و شیردهی استفاده کنید .

3-بعد از ایام زایمان باید به سر کار برگردید .

با تشکر

سوالات مشابه

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...