درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,660 بازدید
قبل در بیمه بیکاری توسط (100 امتیاز)
با سلام و خسته نباشید
من از تاریخ 1 خرداد تا 1 آذر 95 از مرخصی زایمان استفاده کردم و پس از آن از آذر ماه 95 تا انتهای خرداد 96 مشغول به کار بودم و قراداد سه ماهه با شرکت داشتم که در تاریخ یک تیر شرکت به علت عدم تامین مالی، نامه عدم نیاز بنده را داد  و پس از آن با مراجعه به اداره کار متوجه شدم که علیرغم میل باطنی باید از شرکت شکایت کنم و درخواست بازگشت به کار در جلسه ای با حضور بنده ، کارفرما و نمایندکان اداره کار برای یررسی موضوع در تاریخ 22 مرداد ماه انجام گردد.
با توجه به اینکه بنده خودم تمایلی به بازگشت به کار ندارم و میخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم و شرکت هم توانایی پرداخت حقوق من را ندارد، به نظر شما رای دادگاه چه خواهد بود؟ (بازگشت به کار حتمی؟، جریمه کارفرما ؟و یا استفاده از بیمه بیکاری؟)
(توضیح اینکه به من گفتند از زمان تولد فرزند تا دو سال بعد آن طبق قانون جدید حق استفاده از بیمه بیکاری وجود ندارد و کارفرما نمی تواند شما را اخراج کند و بایستی بازگشت به کار شوید. با توجه به اینکه بنده روابط خوبی با آن شرکت داشتم آیا امکان دارد در صورتی که شرکت از پذیرش بنده امتناع کند، شرکت را جریمه نقدی بکنند؟)
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام

منطق حکم می کند رای دادگاه بازگشت شما به محل کار باشد چون تا 2 سال بعد از زایمان حق اخراج شما را ندارند . در صورتیکه شرکت از پذیرش شما امتناع کند قطعا جریمه می شود . اگر کارفرما شما را نپذیرد با داشتن شرایط دیگر می توانید از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنید .

با تشکر

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
ممنون از پاسخ شما.
اینکه میفرمایید: "قطعاً جریمه می شود " این جریمه چه مقدار مشخصی است؟ چون شرکت از اینکه کار به شکایت کشیده شده نگران است و البته خودم هم اصلاً تمایل ندارم که برای شرکت پیامد بدی داشته باشد.
و اینکه میفرمایید: "با داشتن شرایط دیگر می توانید از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنید" منظورتان چه شرایطی هست؟
(من خودم اصلاً تمایلی به برگشتن به سر کار ندارم و تمایل دارم از بیمه بیکاری استفاده کنم)
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام
شرایط دیگر یعنی داشتن سابقه لازم ، غیر ارادی بودن بیکاری و ...
با تشکر
قبل توسط (100 امتیاز)
ممنون از شما
درباره مقدار جریمه نقدی اطلاعی ندارید؟
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام
دقیق نمی دانم متاسفانه
با تشکر

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...