از مشاور متخصص بیمه و قانون کار مشاوره تلفنی دریافت کنید.
0 امتیاز
3,271 بازدید
سوال شده قبل در خدمات درمانی و دفترچه بیمه توسط (7,740 امتیاز)
بیمه شده اصلی ، کدام یک از افراد خانواده خود را می تواند تحت پوشش بیمه ای قرار دهد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (21,320 امتیاز)

سلام به استناد ماده 58 قانون تامین اجتماعی افراد خانواده بیمه شده که از کمک های مقرر در ماده 54 مذکور بهره مند می شوند عبارتند از :

  • همسر بیمه شده
  • فرزندان ذکور تا سن بیست سالگی (19سال تمام) و پس از آن منحصراً درصورتی که به تحصیلات دانشگاهی اشتغال داشته باشند و یا معلول از کارافتاده نیازمند باشند و فرزندان اناث در صورت نداشتن شغل و شوهر
  • شوهر بیمه شده زن درصورتیکه سن وی از 60 سال بیشتر بوده یا اینکه به تشخیص کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده 91 قانون مذکور از کارافتاده باشند و معاش آنها توسط بیمه شده تأمین گردد .
  • پدر و مادر درصورتی که سن پدر از 60 و مادر از 55 سال بیشتر بوده یا اینکه به تشخیص کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده 91 قانون مذکور از کارافتاده باشند و معاش آنها توسط بیمه شده تأمین و در هر حال به موجب قانون یاد شده مستمری دریافت ندارند.

با احترام
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است اینجا کلیک کنید تا برای راهنمایی بیشتر، مشاوره تخصصی تلفنی دریافت کنید >>

سوالات مشابه

  دریافت مشاوره تلفنی تخصصی
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه

.
.
...