درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
7,921 بازدید
قبل در مفاصا حساب بیمه توسط (75,030 امتیاز)
سلام

آیا قراداد شخص حقیقی با شرکت خصوصی برای ارائه خدمات مشاوره مهندسی و مدیریتی مشمول پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی می شوند ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (11,800 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

سلام

 اینکه مشمول میشه یا نه تشخیصش با تامین اجتماعی و نوع قرارداد می باشد.با توجه به قوانین موجود اگر قرارداد با شخص حقیقی باشه و کار منحصرا توسط خودش انجام بشه و فقط مشاوره باشه و خدمات نداشته باشه لازم نیست لیست بیمه ای ارائه بده و مفاصا حساب بیمه ای هم احتیاج ندارد. اگه کارکردش بعنوان مشاور بیش از 15 روز در ماه باشد باید بعنوان کارمند شرکت براش بیمه رد بشه که در این صورت نیز احتیاجی به مفاصا حساب بیمه نیست.

بهترین راه حل ممکن اینه که قرارداد برای سازمان تامین اجتماعی ارسال بشه و در صورت معاف بودن مفاصا حساب بیمه بدون دریافت وجهی صادر میگردد.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام

بله . قطعا می شود و نرخ معینی هم دارد که باید توسط کارفرما پرداخت شود .

با تشکر

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (75,030 امتیاز)

با تشکر از آقای بنکدار بابت راهنمایی هایی که در این سوال و به صورت خصوصی داشتن، با راهنمایی ایشون و مشاوران همکار به نتیجه رسیدم.

قرارداد ما چون تو حوزه فناوری اطلاعات هست ، مشمول بخشنامه 14.3 درآمد میشه. در این بخشنامه برای پیمانکار حقیقی به شرح زیر توضیح داده شده:

در مواردیکه پیمانکار، کار موضوع قرارداد را راسا و به تنهایی انجام دهد و بطور کلی از نیروی انسانی دیگر استفاده ننماید، مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی نخواهد بود و کارفرما می باید بدون اخذ مفاصاحساب این سازمان با وی تسویه حساب کند.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...