درخواست مشاور متخصص
+2 امتیاز
353 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (1,110 امتیاز)

در کارگاهی صاحب کارگاه بابرادر خود اشتغال به کار دارد آیا این کارگاه با استناد به ماده188قانون کار یک کارگاه یک کارگاه خانوادگی شناخته شده و از شمول مقررات قانون کار خارج می باشد؟ 

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (38,220 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
باسلام.نظر به اینکه برابرماده188قانون کار صرفا کارگران کارگاه های خانوادگی که انجام کار در آنها منحصرا توسط صاحب کار و همسر و خویشاوندان نسبی درجه یک از طبقه اول وی انجام میشود از شمول این قانون مستثنی شناخته شده اند و از طرفی برادر و خواهر بهموجب ماده1032قانون مدنی جز خویشاوندان طبقه دوم محسوب می گردند لذا به این اعتبار ، کارگاهی که در آن توسط برادر و خواهر انجام می شود کارگاه خانوادگی تلقی نشده و مشمول قانون کار خواهد بود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...