درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
2,123 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (75,510 امتیاز)
اگر فرد متوفی کارمند اداره ای باشد، حین الفوت دارای همسر، فرزندان و والدین باشد و بعد از فوت وی اداره مربوط مبالغی از حقوق و مزایای متوفا را به صورت ماهانه یا بعضا سالانه به خانواده وی پرداخت کند، همچنین مبلغی به طور یکجا به عنوان بیمه عمر به خانواده وی پرداخت شود ، ایا این مبالغ پرداخت شده  جزوه ماترک ان مرحوم محسوب می شود و باید بین وراث حسب سهام هریک تقسیم شود، یا اینکه منحصرا متعلق به همسر و فرزندان کارمند مرحوم است؟؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (39,870 امتیاز)
با سلام

قسمت اول پرسش مربوط به حقوق و مقرری متوفاست که به افراد تحت تکفل ان مرحوم پرداخت خواهد شد و قسمت اخیر پرسش مربوط به بیمه عمر است که پاسخ ان در ماده۲۴ قانون بیمه به صراحت بیان شده است

ماده ۲۴
وجه بیمه عمر گه باید بعد از فوت پرداخت شود به ورثه قانونی پرداخت می شود مگر اینکه در موقع عقد بیمه یا بعد از ان در سند بیمه قید دیگری شده باشد که در این صورت وجه بیمه متعلق به کسی خواهد بود که در سند بیمه اسم برده شده است
-----------------
✳️آیا راننده مقصر گواهینامه یا بیمه نداشته است؟
✳️آیا راننده مقصر از صحنه تصادف فرار کرده است؟
✳️آیا در دریافت و پرداخت دیه تصادفات مشکل دارید ؟
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...